Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért jobb a fűkasza mint egy...

Miért jobb a fűkasza mint egy normális fűnyíró? (Saját átlag kertbe)

Figyelt kérdés

** nyilván vannak olyan helyek, ahova jobb, de most egy átlagos, sima talajjal rendelkező, füves udvarra gondolok ami egy szimpla családi házhoz tartozik **


Nem igazán értem hogy miért jók a fűkaszák. Az egyik szomszéd azzal nyírja a füvet az udvarában, a másik szomszéd egy sima tologatós fűnyíróval. (Megj.: ugyanakkorák a telkek és a két szomszédnál kb. ugyanakkora rész van befüvesítve.)

A fűkaszás szomszéd ma már második napja nyírja a füvet, mindkét nap reggel 7 körül kezdte. Tegnap nem tudom mikor végzett, délután 4 után elmentem itthonról és csak későn értem haza, de 4-ig tolta és most is még nagyon nyírja.

A másik szomszéd pikk-pakk lenyírja, 1 óra szokott lenni talán max.

Nem elhanyagolható, hogy a tologatósnak egy egyenletes hangja van, a fűkaszát meg folyamatosan rángatja a user, végtelenül idegesítő hangja lesz ettől.

De nem csak a jelenlegi szomszédaim ilyenek, sok helyen látom hogy egy sima kertbe valaki fűkaszát vesz.


Nem értem, egy átlag kertben miért jó inkább NAPOKIG tartani és lóbálni a nehéz fűkaszát majd utána gereblyézni az egész kertet, mint 1 max 2 óra alatt körbetolni kényelmesen egy önjáróst, ami után még takarítani se kell? Miért jobb a lassabb, hangosabb és megerőltetőbb módszer? Mi előnye van?



2020. jún. 12. 11:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

"a tologatósnak egy egyenletes hangja van, a fűkaszát meg folyamatosan rángatja a user,"

Sanszos, hogy az USER-rel van baj.

2020. jún. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Azert fűkaszázik mert 18999 forintért vesz egy hulladékot a neten. A legócskább fűnyíró is több mint a duplája. Nekem mundkettő van. Sima placcra a fűnyíró kell mert szebben vág és könnyebb kezelni. A kaszát csak a sűrűn gyümölcsfával beültetett kertben hasznàlom. Oda meg az a jobb. Fűnyíróval nem bírnám levágni. A gázkar ràngatása egy idi.ta szokás.
2020. jún. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%
a sarkokat nem tudod fűnyiróval levágni meg a fűkasza gyorsabb is mint a fűnyiró bár tény,hogy a fűnyiró egyenletesebb vágást biztosit
2020. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Szerintetek ha felajánlanám hogy kölcsönadom a miénket, abból mi lenne? (Sőt, igazság szerint el is adnám neki bagóért, mi alig használjuk, csak foglalja a helyet.)

Én őszintén gondolom hogy szívesen kölcsönadom ha tényleg az a helyzet mint amit a #2 írt és drágállja a normális fűnyírót, de félek hogy ő csak támadó bunkóságnak értelmezné és csak rontana a helyzeten, sose lehet tudni.

Olyan szívesen kinyitnám az ablakokat végre hogy itt a jó idő, de már második napja nem tudom. :(

2020. jún. 12. 12:12
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha mindkettő van. Fűnyíróval gyönyörűszépen, egyenletesen lehet nyírni, és ha nem nagy a fű, akkor nagyon gyors is. De ha nem kezeled az udvart, akkor már kell a kasza. Gondolok itt arra, hogy nagyon nagyra nő a fű, vagy egyenetlen a talaj, stb, akkor a kasza a megoldás. A fűnyírót tönkreteszed hamar nagyon nagy fűben, és rossz talajon.

Nekem pl van egy 700 nm udvar, amit a fűnyíróval nyírok rendszeresen, gyönyörű a fű. De a fákat, és a fal mellett már a kaszával kell vágjam, erre csak a damil alkalmas (meg a gyomlálás kézzel). Hátul a kertben van egy 500 nm-es szilvás, azt csak a kaszával vágom, mert ott mindenféle gyom nő és nagyon egyenetlen a talaj, a fűnyírót egy év alatt összetörném vele. Plsuz a ház előtt az árkot is csak a kaszával tudom vágni.

Szóval akinek mindenkre kell megoldás, annak a kasza jó. De nem tudsz vele szép pázsitot csinálni.

2020. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%
sík terepen, egyenes talajon való valamire a fűnyíró. Ráadásul a magas fűbe sem használható.
2020. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Persze, ezt értem, írtam is hogy nyilván van olyan terep ahol jobb a kasza, az árokban pl. mi is azzal nyírjuk. Bocsánat ha félreérthetően fogalmaztam.

De a szomszéd az egész telkén a kaszával hadonászik, pedig jó a talaj és nem különösen magas a fű. Ezt nem értem, hogy miért jó. :(

2020. jún. 12. 12:42
 8/24 A kérdező kommentje:
(((Végre valahára elkezdett szakadni az eső! :) Most már ki tudom nyitni az ablakokat!!)))
2020. jún. 12. 13:11
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát van kaszája, aztán nem költ fűnyíróra is. Meg nem akarja, hogy szép egyenletes legyen a fű.
2020. jún. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű: az ember nem szívesen csinál olyat, amit nem szeret, főleg nem ingyen, legfőbbképp nem olyan ténykedés rovására, amit szeret és/vagy hasznos ténylegesen. Az rendben van, hogy kellemes dolog szép portán élni, de annyira nagyon engem például nem zavar, hogy egyengessem a talajt, csak hogy menjen rajta a fűnyíró. Akkora pénzeszsák meg sajna nem vagyok, hogy ilyen csoda háromkerekű önjárókkal kísérletezgessek, hogy aztán mégiscsak talajegyengetés legyen a vége. Annak az árából veszek olyan fűkaszát, amit nemigen kell javítgatni, és hagyom nőni a füvet, ha már le tudom vágni akkor is, ha harminc centis. A talaj is jobban szereti, ha nem állandóan a napon van, meg valahogy hűvösebb a szél is olyankor (bár ezen sokat dob az a pár fa is). Amíg nem hoz annyit a munkára fordított időm, hogy megérje megfizetnem valakit, hogy csináljon szép portát nekem, addig nem lesz itt focipálya, az biztos. Még a ritka kaszálgatással is necces pazarolni az időt, meg aztán nagyon gondolkodni se kell, hogy szebb szenvedélyt találjon az ember a külsőségek roppant magasszintű fenntartásánál.
2020. jún. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!