Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átverés vagy valóban jobbak a...

Átverés vagy valóban jobbak a prémium üzemanyagok?

Figyelt kérdés
Még életemben nem láttam senkit azokból tankolni, de nem szüntetik meg, valaki mégis tankol belőlük.
2019. okt. 19. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Drágább autókba szokták, én nem tartom fontosnak egy autó ami megkapja a megfelelő motorolajat ( abból minőségi kell) akkor nem kell ,hogy ilyen himi humi adalékokat tegyenek hozzá az üzemanyagban. Én többször kipróbáltam a magasabb oktánszámú üzemanyagot (igaz csak a benzinből) mert sokan mondták sokkal jobban megy, több km is tud vele az autó.. Azt kell mondjam saját tapasztalatomból kijártam 3 tank normál MOL os 95 ös benzint, és 3 tank premiumnak mondott 100-as üzemanyagot (shell) és mindig ugyan akkor + - 5km eltéréssel ugyan akkor gyulladt ki a sárga kis lámpa. ( autóval csak dolgozni járok, ugyan azon az útvonalon város nem nagyon van benne csak főút 95% ban) így szerintem csak pénzpazarlás, maradok annál ,hogy kapjon az auto premium motorolajat és nem kell semmi adalék bele.
2019. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Turbós dízelnél az ég világon semmit nem vettem észre bárhol (3 nagynál) és bármit tankoltam.

A turbós benzinest viszont egy lehelettel jobbnak érzem az omv prémiumtól, így jó ideje csak azt tankolom bele Fogyasztásba passz,soha nem vezetek ugyan úgy,meg ha nagyobb lábam mind1 mit tankolok bele,hamar szomjas lesz

2019. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Benzinnél mindegy köbö, dízelnél fontos hosszútávon, hogy a jó minőségű üzemanyagot öntsd bele. Ugye a dízel egy mocskos anyag, nem mindegy, hogy mennyire van megmunkálva. A prémium az értelemszerűen jobb minőségű, így jobb a motornak, kevésbé mocskolódik. Nem feltétlenül teljesítményben lesz jobb, tehát ne azt várd. Azt várd, hogy évek múlva jobb állapotban lesz a motor. Ennyi.
2019. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én fogyasztásban csak minimális eltérést tapasztaltam. Valamivel szebben duruzsol tőle a motor nagyobb fordulatszám mellett tehát 6. sebességben úgy 2900-as fordulatról beszélek. Egyébként én is azon a véleményen vagyok, hogy elég a "sima" dízel. 1.6-os turbódízel motorról van szó.
2019. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem átverés, de minimális a különbség, inkább az adalékanyagok miatt jobb nem az oktán miatt (kivéve ha Porsche, Ferrari, Nissan GTR stb tankolod)
2019. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy ipari szintű marketing az egész. A világ autóinak jó része az átlagos üzemanyaggal ketyeg minden gond nélkül ez a prémium mindössze arra van, hogy az emberek zsebéből még pár forintot ki tudjanak venni. Nem a semmiért van minden marketingszövegben is feltételes módon az, hogy tisztíthatja, csökkentheti, hosszabbíthatja stb, mert ha nem feltételes módba tennék, akkor már leperelték volna átvitt értelemben a nadrágjukat is a cégeknek.


Az ember meg nem egy két lábon járó labor, a placebó hatás viszont nagyon könnyen érvényesül. Valamelyik angol vagy német cég csinált erről például egy tesztet, hogy több emberrel próbáltattak ki elvileg prémium üzemanyagokat, és el kellett mondaniuk a tapasztalataikat, de a lényege az volt, hogy valójában mindig ugyanazt kapták, de mégis úgy érezték hogy valami változott ha azt mondták, hogy épp jobbat kapnak.

2019. okt. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
39%

Nekem érezhetően növelte a teljesítményt.

20 éves autó,de sima üzemanyaggal nagyon kell taposni,ezzel pedig nem annyira,viszont sokkal nyomatékosabb.

2019. nov. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!