Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez jó minőségű fűnyíró?

Ez jó minőségű fűnyíró?

Figyelt kérdés
[link] Nekem ettől komolyabb gép nem kell,csak a megbízhatóságára lennék kíváncsi.Ez is kibír 17 évet mint az előző,anélkül hogy alkatrészt kéne hozzá vennem és szerelgetnem?

2020. jún. 30. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Az élettartamát a motor típusa határozza meg. Ennél a gépnél nincs semmi leírás, hogy ki gyártja bele a motort. Csak annyi hogy OHV vezérlése van.
2020. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a legolcsóbb kínai noname motor. Léteznek ugyan csodák, de nem biztos, hogy te pont belefutsz egybe, és ez neked kibír 17 évet, akár szerelgetéssel is.
2020. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sejthettem volna a megadott kamu teljesítményéről és az áráról :)Nekem briggs motoros lenne szimpatikus.Az nállam 17 évig hibamentes volt.
2020. jún. 30. 20:13
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem feltétlen kamu a teljesítménye, a 140 köbcenti már önmagában a nagy térfogat miatt leadja azt a teljesítményt.

Itt az a kérdés hogy meddig. Mert nem mindegy hogy 20-30 üzemóra után elkezd gyengülni a gép a silány anyaghasználat miatt, vagy évek után is tartja a kompressziót és teljesítményét.

Egyébként a Briggs sem olyan már mint 20 éve. A motor még úgy ahogy, de amit köré pakolnak az már korántsem olyan mint régen.

Az MTD is forgalmaz Briggs motorral gépeket, viszont a berántó mechanika, a gyújtás, a karburátor, szóval ami így működéshez kell az már full kínai. Nekem van MTD fűnyíróm Briggs motorral, elég sűrűn kell bütykölni mindenféle hülyeségek miatt. Kipotyognak a csavarok, ömlik az olaj a rossz gagyi tömítések miatt, a karburátor rendszeresen magától elállítódik, széthullik a berántója, és még sorolhatnám. A motorja bírja, csak ezek a tipikus kínai gépekre jellemző anomáliák jönnek elő rendszeresen.

Családban van önjárós makita ami szintén Briggs motorral van szerelve, Ég és föld a kettő köré pakolt alkatrészek minősége.

2020. jún. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De jó hogy ezt leírtad!Tehát akkor inkább gondolkodjak japánban?Nagyon meg voltam elégedve a mostani briggs&stratton motoros gépemmel,mert 17 év alatt szinte egy fillért sem kellett rá költenem!Szinte vicc,de csak egy 500 ft-os tanksapkát kellett hozzá vennem,persze az éves szervízcsomagon kívül.Egyébként ezt olaszországban pakolták össze.Szeretném ha egy másik géppel is max. egy óra lenne a fűnyírás és ehhez jó gép kellene!
2020. jún. 30. 21:46
 6/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul a műanyag fűgyűjtő kosara is nagyon praktikus,mert ketté lehet venni ha nem akarok gyűjtőzni.Így szépen elteríti a kaszalékot hátrafelé (nem oldalra a járdára szórva) úgy hogy a bakancsom tiszta marad!Ilyet talán nem is lehet kapni,bár ne legyen igazam!
2020. jún. 30. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Bár nekem sikerült már egy Briggs motort gallyra vágni 5 év alatt, de a mostani MTD-vel maximálisan elégedett vagyok, Briggs motoros ez is.
2020. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mégsem kell új gépet vennem mert csak a karburátor membránját és tömítését kellett kicserélni!Semmi baja nincs a motorjának:Most legalább tudom hogy 17 évente membránt kell cserélni kemény 650 ft-ért :))))
2020. júl. 6. 14:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!