Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szivattyút vegyek?

Milyen szivattyút vegyek?

Figyelt kérdés

Van egy ásott kútam, amiben a felszíntől 2-3 méterre már van víz. A kút mellett 3 méterre van egy 12x1,5 méteres keskeny ágyásom (tehát a kúttól a legtávolabbi öntözési terület 15 méterre van), amit jelenleg 5 locsoló fejjel locsolok egy Gardena 3000/4 tipusú szivattyúval, ami ezt tudja: max 3,5 bar, 3000 l/h max.


A locsolást szeretném automatizálni, ezért a kerti szivattyú nem jó (mert azt mindig vízzel fel kell öntenem, hogy felszívja a vizet), merülő szivattyú kell.


Nem tudom eldönteni, hogy ha merülő szivattyút veszek, mi számít jobban: a bar nyomás, vagy a szállított víz mennyisége a fontosabb? Látok olyan merülő szivattyút, ami 6 bar-t tud de csak 1-2 ezer liter / órát ad, meg olyat is, ami max 1 bar-os, de 16 ezer liter vizet is képes szállítani óránként.



máj. 12. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell a kerti szivattyút állandóan feltölteni vízzel, arra való a lábszelep a szívócső végén hogy benne tartsa. Olyat vegyél. Egyszer feltöltöd és szevasz.
máj. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nyomás fontosabb! Meg amúgy is egykét szóból kifogja szívni a kútból az összes vizet!
máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor az én szivócsövem ( [link] a rossz, mert simán 2-3 nap alatt elszivárog a víz belőle.
máj. 12. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Normális lábszelep rá, vagy csak ki kell takarítani, egy áramláskapcsoló és már mehet is az automatika.
máj. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem, jónak tűnik a lábszelep, de most jobban rászorítottam a szívócső végére, hátha ott szivárgott el eddig a víz. Holnapra kiderül.
máj. 12. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!