Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagy hülyeséget csináltam...

Nagy hülyeséget csináltam amikor a futó zöldbabra Ridomil Gold Plus-t permeteztem?

Figyelt kérdés
Példát nem találok rá, túl azon hogy a javaslatok közt sem szerepel. Kapott már Amistart. Dithane-t, de nagyon pocsékul néz ki.

2020. júl. 3. 22:01
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
Rosszat nem tesz az biztos. Hogy javit e nem tudom. Szőlőre használom én
2020. júl. 4. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha már terem, akkor a lepermetezett terméseket hajigáld el, a réz miatt. Borsóra ugyan 30 nap az ÉVI, de ez nyilván szárazborsóra vonatkozik.

Nem lehet, hogy tripszek vagy atkák miatt néz ki rosszul?

2020. júl. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hú, a fenébe! Lehet, hogy atka, én meg ész nélkül nyomom rá a gombaölőt. Talán inkább este, de nyomok rá Vertimecet, ha nem javul meg, kitépem. Ha nem sajnálnám a kínlódásomat, amivel állványt kreáltam neki, már nem csúfoskodna, mérgesítene.

Köszönöm szépen!

2020. júl. 4. 07:04
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagy tripsz. Volt már a saláta annyira tripszes, hogy két kukával dobtam ki, mert nem tudtam az ürüléküket maradéktalanul lemosni.
2020. júl. 4. 07:10
 5/9 anonim ***** válasza:
A problémádat nem írtad a növénnyel kapcsolatosan. A permetszer jó rá,gombák ellen.Évi.21 nap. Nehogy kitépd már.
2020. júl. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A levelek sárgulnak, elszáradnak, a még zöldek nem terülnek ki, a fonák felé görbülnek, kicsik, nyomorultak. Tavaly ugyanez volt vele, mégis képes voltam ültetni. A méteres rengeteget termett, ez jóformán semmit, ami mégis lett, azok is torzak voltak.
2020. júl. 4. 09:55
 7/9 A kérdező kommentje:
mostanra biztos vagyok benne, hogy mozaikvírus. Az erek mentén összehúzza öblösre a levelet, el kellett tépnem, hogy nagyítóval nézhessem, és vannak egyenes vonallal határolt világos foltok. Estére kitépem.
2020. júl. 4. 11:33
 8/9 anonim ***** válasza:

A foltok miatt tényleg esély van a vírusra. De a réz is összehúzza a leveleket, ha melegben szórod ki, és megégeted.

Amúgy az atkát és a tripszet is meg lehet látni szabad szemmel is, nagyítóval meg főleg.

2020. júl. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem csak foltos, hanem az erek a levelet összehúzzák bugyrosra, egy levélen többre. Kitéptem, miután visszatekergettem. Most aztán nem tudom, mit futtassak a hálóra. Ez a fajta vírus fertőzi-e az uborkát, mert pár szálat tudnék oda ültetni.
2020. júl. 4. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!