Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy kb 6x6m-es kertbe milyen...

Egy kb 6x6m-es kertbe milyen virágot érdemes ültetni, ami színes, de kevésbé "igényes" a törődésre? (azaz nem kell napi szinten bíbelődni vele a locsoláson és a heti 1-2 kapáláson, kertrendezésen kivül)

Figyelt kérdés

A kert egy társasház előtt van, a járda mellett, kvázi az utca szépségét befolyásolja. Viszont munkám miatt ha szeretném sem tudnám naponta gondozni. Most egyelőre annyit teszek, hogy rendszeresen kikapálom a füvet és éppen, ami odanő, de ültetni bele semmit nem ültettem még.

Köszönöm segítségeteket, tanácsotokat.



2020. júl. 10. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Csak virág jó? Mert én inkább valami díszcserjében vagy fában gondolkodnék.
2020. júl. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a büdöskével (millió válfaja van a kicsitől a nagyig)

[link]

és a rézvirággal (ez is sokféle színben, formában, méretben

[link]

nem lehet melléfogni.

Szoliterként jó a sárga cickafark:

[link]

valami lilával vagy kékkel, pl.:

Füzéres díszcsorbával

[link]

vagy levendulával:

[link]


Ezek simán bírják a tűző napot, ha 2 naponta locsolsz az sem gond és bár a többségük egynyári, évek óta nem kellett ültetnem, mert a lepotyogó magokból mindig megvan a következő évre az utánpótlás, de biztos ami biztos alapon, ősszel azért szedjél magot belőlük!

2020. júl. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

De az ültetéssel, különösen a magról ültetéssel idén már lekéstél.

De jövő évre ezekkel tervezhetsz és nagyon szép lesz, szinte semmi munkával.

2020. júl. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nagyon hasznosak.

A bokor vagy fa sajnos nem kivitelezhető, én is gondolkoztam rajta, de mivel társasházról van szó, így nem lett végül engedélyezve. Viszont a kertet én is szeretném szépnek tudni, mégha csak ilyen pici is :) A többiek kertje gyönyörű szép, bár 90%-ban nyugdíjasok laknak és nekik picivel több idejük van gondozni :)

Én is bevállalnék bármilyen növényt, de nem szeretnék a virággal sem kitolni, hogy szegényt "bevállalom" aztán meg ott van néha 2 napig étlen szomjan ha épp nem érek haza emberi időben :/

2020. júl. 10. 11:07
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

#4

Hogy a fához nem járultak hozzá, az még valamelyest magyarázható, egyes lakásokat sötétíthet, a szerteágazó vastag gyökerek rongálhatják az alapot, ilyen kicsi kert esetén.

De hogy a bokrokkal mi a gond, fel nem foghatom.

Pl. így:

[URL= [link]

közé még mehet tarka kecskerágó, esetleg előtérben 1-2 gömbtuja.

A világon semmit nem kell velük csinálni, esetleg 3-5 évente egy kicsit megmetszeni.

2020. júl. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Közben láttam rossz a link, na akkor még egyszer:

[link]

mögötte a tujasort ne vedd figyelembe!

2020. júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Olyan virág nem is nagyon létezik, aminek ne lenne elég a heti egyszeri törődés. Legtöbb helyen még hetente se néznek rájuk, csak nőnek maguktól.

Találd ki, mi tetszik, és az megfelel neked, nem kell naponta pátyolgatni. Egynyáriak és évelők is ilyenek.

2020. júl. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5. válasszal kapcsolatban: a kecskerágóval csak óvatosan. Ha elszaporodik, szétterjed, nehéz lehet kiirtani. Nekem pár év alatt totál tönkretette a sziklakertemet, mindenhol ott vannak a gyökerei, mászik fel a tujáimra. Az egészet szét kell majd szednem, hogy meg tudjak tőle szabadulni.
2020. júl. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

5-ös vagyok

Nem tudom neked milyen fajta van, az enyémek formás bokrok, nem másznak sehova.v Ha valami erőszakos dolog lenne, mint a trombitafolyondár, vagy a lilaakác, akkor nem is ajánlottam volna.

Ezek szerint lehetnek ebben is fajtán belül különbségek.

2020. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kétféle van nálam, zöld-fehér és sárga-fehér színűek, mindkettő ezt produkálja. Most olvastam, hogy a kecskerágónak nagyon sok fajtája van, én bizonyára kúszó fajtákat fogtam ki. Annyi előnyük van, hogy nagyon igénytelenek, könnyen szaporíthatóak és tényleg dekoratívak, de már nagyon utálom őket. Ezután csak cserépben fogok ilyet tartani...
2020. júl. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!