Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi idő után ágaznak el a...

Mennyi idő után ágaznak el a magról ültetett fák?

Figyelt kérdés

Már több, mint egy éve ültettem citromot magról, de még mindig nagyon vékony és nincs egy elágazása sem.


Valami itt nem sikerült vagy amúgy is korai?



2020. júl. 11. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Muti má meg.
2020. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán ha megmetszed...
2020. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Valószínűleg nem jó a mag, megsérülhetett stb. Szerintem elsőnek próbálkozz az avokádóval vagy a naranccsal. Nekem most 1 éves az avokádó és kb 130cm magas:) Viszont a narancsok nagyon picik, kb 20centisek elég nehezen nőnek.

(Boltból vásárolt citromfám volt már, de nagyon macerás.)

2020. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Citrom az első évben nem nagyon szokott elágazni, ha kicsi cserépben tartod. Ha erősen hajt és egészséges, akkor a kívánt törzsmagasság felett vágd vissza 6-8 cm-rel. De a kellő magasságot még nemigen érte el nálad, talán jövő ilyenkor, ha jól gondolom. Lehet, hogy szobában tartod, akkor ne is várj sokat.
2020. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha még mindig ugyanaz a 6 centi föld van alatta mint magvetéskor, akkor soha nem is fog. Át kellene ültetni nagyobb cserépbe jövő tavasszal, és felére visszametszeni.
2020. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!