Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a baja a kaktuszomnak?

Mi lehet a baja a kaktuszomnak?

Figyelt kérdés
2 hetre elmentem nyaralni, azelott megontoztem egy kicsit es gondoltam ugyis birni fogja. Szobaban tartom oket az ablakban, sok fenyt kap. Ma vettem eszre hogy feheres atlatszo ragaszto/viasz szeru kepzodmeny van a tetejen amit nem tudtam leszedni semmivel, es a masiknak is ugyanez a baja viszont annal kevesbe eszrevehetobb es azok mar kor alakba vannak rendezodve 1-2 tuskejen. Ez valami betegseg, vagy ilyenkor mit lehet tenni? Atultetesre van szuksege?

2020. júl. 11. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Így kép nélkül nehéz megmondani. Facebookon van egy Kertészkedők Klubbja nevű csoport. Érdemes belépni és feltölteni oda a képet aztán a nagy kaktusz fanok biztos tudnak segíteni:)
2020. júl. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Átültetés hogy jutott eszedbe, amikor a tetején van valami?

Mutass fotót mindkettőről. Olyat, amin látszódik is a probléma. Azt nem tudom elképzelni így a leírásod alapján, ami kör alakba van rendeződve.

2020. júl. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt olvastam gyapjastetu, es a gyokereket tamadja
2020. júl. 12. 12:42
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyapjastetű nem átlátszó. Ezért kellene a fotó.

És nem is a gyökereket támadja, azokhoz nem fér hozzá, hanem a kaktusztest felső részét és a földben lévő alsó részét. Máshogy nem tudod kipusztítani, csak felszívódó rovarölővel, beöntözve. Akármilyen mechanikus módszerrel próbálkozol, néhány mindenképpen megmarad, és felújul az állomány. Egy beöntözés rovarölővel, és kész.

2020. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!