Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem virágzik a levendula...

Miért nem virágzik a levendula? Mit kell vele csinálni?

Figyelt kérdés

Mindenki odáig van hogy a levendula egyszerűen tartható növény. Nekem ez az egyetlen, ami nem hajlandó virágozni, se növekedni, csak vegetál. :)) Minden más növényem ontja a virágot. Pedig imáádom a levendulát, nagyon vártam hogy hozza a virágait, de semmi. :(

- neki megfelelő, kicsit homokosabb talajban van, megfelelő méretű cserépben (nem nyomorog, de nem is veszik el benne)

- kap egy kis vizet néha, de nincs túlöntözve

- napi több óra napsütést kap

- nincs rajta kártevő, nem beteg

Az ismerőseim ennél sokkal rosszabb körülmények között tartják, oda se figyelnek rá, mégis tele van virággal nekik.

Nekem soha nem virágzott még, nem is igazán növekszik. De életben van, elpusztíthatatlan.

Mi hiányzik? Mit kell még vele csinálni hogy virágokat hozzon?


2020. júl. 14. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Tápoldatozni szoktad rendesen? Mert ha nem, ez okozhatja a fejlődés és a virágzás elmaradását.

Lehet, hogy nem jó a talaj neki. Nem lehet savanyú a talaj? (A homok miatt inkább meszes, de ki tudja.) Amúgy szabadban nem nagyon szereti a homokos talajt, de cserépben, felülről öntözve ez nemigen probléma.

A napsütés az elegendő, nem csak kora reggeli vagy késő délutáni napot kap az erkélyed?

2020. júl. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tápoldatozni ritkán szoktam, azt olvastam (meg ismerősök is egybehangzóan állították) hogy nem kell gyakran. De akkor adok neki gyakrabban, rontani már úgyse lehet a helyzeten. :D

Nem hiszem hogy savanyú.

Délelőtt 10-11 körül kezdi sütni a nap, és naplementéig éri a fény közvetlenül.

2020. júl. 15. 08:09
 3/5 A kérdező kommentje:
Na, elkezdtem pár naponta locsolni, és néha tápoldatot is kapott (az biztos, hogy nem túl töményen). Így pár hét alatt elpusztult. :(
2020. szept. 15. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Volt valami baja. Pl. a háncs el volt halva a töve körül. Mert tényleg könnyen tartható és virágoztatható növény. Vagy lehet, hogy a homok mégis annyira meszes volt. Szerezz egy új növényt, és rendes virágföldben tartsd. Én eladásra is nevelek, és már 12 cm-es cserépben is szoktak virágozni.

Tápoldatozni 1-2 havonta havonta szoktam, öntözni naponta bőségesen, mert a kicsi cserép miatt kiszárad hőségben másnapra. Ha szabadban nem kell öntözni legalább 2-3 naponta, az problémára utal.

2020. szept. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
22%

Nem tudom, olvasod-e még. Én évek óta termesztem.

A cserép a baj és a túlgondoskodás. A levendula ezt utálja.


Neki fagyos telek kellenek (pl a magja csak akkor csírázik, ha megfagyott), semmi szükség tápoldatra.


Ami kell neki:

Rengeteg napfény

Évi két ALAPOS metszés.

2021. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!