Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem virágzik a levendulám?

Miért nem virágzik a levendulám?

Figyelt kérdés

2 bokrom van, kb 3 évesek.

Az egyik rengeteg virágot hozott, a másik semmit.

Tavaly a másik is virágzott rendesen, leszedtem kis csokornak, metszőollóval, de ügyeltem rá, hogy ne vágjam vissza a fás részig.

Szóval ha rosszul metszettem volna, akkor egyik sem virágozott volna.

De amúgy mindkét növény szép, erős, egészséges.

Mi lehet az oka, hogy az egyik nem hozott virágot?



2019. jún. 23. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

"ügyeltem rá, hogy ne vágjam vissza a fás részig"

Ezt hogy kell érteni? A friss ágakból is vágtál le? Vagy azt akartad mondani, hogy csak magát a virágszárat vágtad, ahogy kell?

Egyforma helyen vannak? A nem virágzó az nincs esetleg valami fa, bokor közelében, épület árnyékában?

2019. jún. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak a virágokat vágtam le tavaly, amik ugye magasabbra nőnek a leveleknél. Ez maga a metszés.


Nincs árnyékban, 1-2 méter van köztük, 1-1 rózsa mellett vannak, direkt így ültettem, rózsa mellé ajánlják.

2019. jún. 25. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:

A virág levágását igazából nem nevezik metszésnek, de ezen nem veszünk össze. :)

Azt soha ne hidd el, ha azt ajánlják, hogy egy növényt ültess egy másik mellé. Ez valamelyik növénynek egész biztosan rossz lesz.

Jó lenne tudni, hogy mekkora a levendula, meg mekkora mellette a rózsa. Lehetséges, hogy a rózsa volt rossz hatással rá, ha már nagyobb, pl. a tavaly őszi meg idei tavaszi aszály idején nagyon kiszedte a levendula alól a nedvességet (meg vele a tápanyagot), ezért nem fejlődtek virágok. Ez egy reális lehetőség, de hogy nálad pont ez volt-e az oka, azt nem tudom így, látni kellene.

2019. jún. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Azt soha ne hidd el, ha azt ajánlják"


Én úgy gondolom, hogy te nem igazán értesz hozzá. Ne haragudj meg, nem akarlak megbántani, de ez nagyon laikus hozzászólás volt.

Sok éve kertészkedem már, nem tegnap kezdtem.

A növénytársítások kifejezetten jó dolgok, több száz év alatt kitapasztalták már, hogy mi mivel szeret vagy nem szeret lenni.

Szakértők, kertészek, stb. javasolják.

A rózsának sok kártevője van, az illóolajos levendula nagyon hasznos a közelében.

10000%, hogy nem ez az oka a dolognak.

A másik, amelyik virágzott, egy durván terebélyesedő vadrózsa alatt van, a rózsa már szinte benőtte, most metszenem kellett alul, hogy hozzáférjek a levendulához.

Ezzel szemben, amelyik nem virágzott, az kb fél méterre van egy tearózsától, ami nem bokrosodik.

Olvastam egy új infót - de csak egy hónap múlva derül ki, hogy ez-e az én esetem is.

A két levendula nem egyforma, ez a színén és a leveleken is látszik. A francia levirágzott, viszont a másik, spanyol/olasz néven említik, jó egy hónappal később virágzik. De az angol is hetekkel később.

Az az igazság, hogy nem emlékszem, tavaly is volt-e ekkora különbség, vagy akkor mondjuk az időjárás mindkettőnek kedvezett, és közelebb voltak egymáshoz? Nem tudom.

mindenesetre most várok, és hamarosan kiderül.

2019. jún. 26. 20:46
 5/5 A kérdező kommentje:
A másik még most hozza a bimbókat, szóval az is fog virágozni. Nem egyformák.
2019. júl. 20. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!