Kezdőoldal » Otthon » Kert » Matrix 4 ütemű fűkasza milyen...

Matrix 4 ütemű fűkasza milyen lehet?

Figyelt kérdés

Tudnék venni egy ilyet olcsón, csak nem tudom mennyire használható. A komolyabb gyártónak már láttam, hogy vannak 4 ütemű fűkaszái, biztosan jók is, de nyilván nem olcsók. Na de ez? BMS 4-31-1 a típusa.


Egy kétütemű kínait használok 5 éve kb, soha semmi baja, de be kell vallani nem valami halk, sőt nagyon is hangos. Meg gondolom örökre nem is fog kitartani.


Mit gondoltok van ennek értelme?



2020. júl. 15. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én elég sok benzines gépet szereltem/szerelek, annyit mondhatok hogy nem véletlen hogy fűkaszában a kínai olcsó piacos gépek mind 2-üteműek, a 2t-sokkal egyszerűbb jóval kevesebb alkatrészből áll ellentétben a 4t-vel.

Előnye a 4t-nek a 2t-vel szemben hogy kicsivel halkabb, egyes típusokba nem kell 2t olaj a benzinhez (igen van olyan 4t fűkasza amihez kell ugyan úgy 2t olaj)

Hátránya, sokkal bonyolultabb szerkezet, több hibalehetőség, időnként szelephézagot kell állítani,olajat kell cserélgetni, és mivel több alkatrészből áll de nem lehet nehéz így számolni kell azzal hogy mindenhol el vannak vékonyítva az öntvények, ja igen, és markánsan gyengébbek mint a 2t.

Én 4t fűkaszát biztos nem vennék, de tetudod.

2020. júl. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt akkor kihagyom.
2020. júl. 16. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!