Kezdőoldal » Otthon » Kert » A desirée és az agria közül...

A desirée és az agria közül melyik fajta krumpli mondható korainak (vagy melyik a koraibb)?

Figyelt kérdés
2020. júl. 21. 11:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szedd fel az Agriat.


Látod, hogy nem jó valami.

Én már felszedtem.

2020. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én is éppen onnan jövök. Nem sok nekem az egész, és eddig nem is szoktam krumplit vetni (nagyon mást sem...csak sárga és fehér répát...de hamarosan nyugdíjas leszek, és akkor arccal a kertfelé).13 agria bokrom volt és 12 desirée van. Úgy lettek ezek, hogy a szomszédnak maradt ennyi vetőkrumplija, kérdezte, kell-e? Persze. De, jövőre már 'saját indíttatásból' is fogok vetni krumplit, mert érdemes. Most 6 bokrot kiszedtem, (kettőt már 1 hónapja, mert már akkor elszáradt a levelük, de azok alatt alig volt valami). A maradék 5 bokor evelei még csak félig száradtak el, vannak zöld levelei is még...azokat majd 1 hét múlva kiszedem.Kicsit később majd teszek fel fotót a 'leleményről'. Nem nagy valami,de mégis valami. De, tényleg: kettő bokor már talán több is, mint 1 hónapja ugyanígy járt,mint most a többi. Pedig az a 2 nem is szélen volt, hanem majdnem éppen középen. A többi még hetekig egészséges maradt (vagy 1 hónapig is,mert kb 1-2 hete vettem észre, hogy szárad 'elfele'.
2020. júl. 21. 12:47
 3/16 A kérdező kommentje:

fotó a 6 bokor hozadéka:

[link]

2020. júl. 21. 16:07
 4/16 anonim ***** válasza:

Szépek, de miért ilyen kevés?

Kaptak elég vizet?

2020. júl. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én nem öntöztem (talán kellett volna) Még régről gyerekkoromból (40+ éve nem emlékszem rá, hogy apám (falusi parasztember volt) a krumplit öntözte volna (igaz mást se nagyon öntözött (talán csak az uborkát, amikor leadásra termeltük). De, lehet, hogy rosszul emlékszem. Kell öntözni a krumplit is (?) Egyébként eső gyakran volt - hol több, hol kevesebb
2020. júl. 21. 20:13
 6/16 A kérdező kommentje:
A "...talán kellett volna" utánról lemaradt a kérdőjel. Kellett volna öntöznöm?
2020. júl. 21. 21:43
 7/16 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen a talaj.


Nálam sokkal több volt, pedig azok is betegek mint a tiéd.

2020. júl. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát nem túl nagyok, de ezt már a fejletlen szárak alapján is meg lehetett mondani. Nem lehet, hogy későn ültetted?

Régen nem öntöztek semmit, mert nem volt senkinek szivattyúja, meg öntözőberendezése. 15 éve még én se öntöztem, de aztán vettem egy szivattyút, meg csepegtetőszalagot. Öntözéssel meg lehet akár ötszörözni is a termést. De volt már persze olyan nyár is, amikor egyáltalán nem kellett ráindítani, mert elég sok eső esett, a földem jó, meg én se vagyok öntözésmániás.

A két fajta közül egyik se korai, az Agria koraibb, de még nem feltétlenül kellene érnie, ha egészséges lenne. De a múltkori képeid alapján már beértek a gumók, lehet szedni. Egyébként akkor szokás szedni, amikor leszáradnak a levelek, mielőtt teljesen elszáradnak. Ha benne maradnak, és megáznak, akkor képesek kicsírázni.

2020. júl. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azt valaki még korábban kérdezte, és még nem válaszoltam, hogy mikor ültettem. A dátum: április 14. Lehet, korábban kellett volna.... nyilván, a szomszéd már korábban ültette...nemtom mennyivel, lehet, hogy sokkal. Mert én az ő maradék vetőkrumpliját ültettem el.

Vagyis, lehet, hogy a mennyiség (hogy kevés) a késői vetésből is eredhet (?)

2020. júl. 22. 18:19
 10/16 anonim ***** válasza:
Mennyit tettél egy fészekbe?
2020. júl. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!