Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen időálló gyümölcs fákat...

Milyen időálló gyümölcs fákat ismertek amik ellen állok a betegségekkel szemben?

Figyelt kérdés
2020. júl. 22. 23:49
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Àllítólag a Nemtudom szilva ilyen . Vettem egyet az ősszel. Azt írják igénytelen és annyit terem hogy fel kell támasztani az ágait. Majd meglátjuk. Egyébként mimdent permetezni kell.
2020. júl. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha még fellelhető 1-2 ősi félvad fajta, akkor azok. De ma már ilyent nemigen találsz. Ők sem ellenállók mindennel szemben, de jobban bírják.

Gondozás,permetezés nélkül nem lesz gyümölcs.

2020. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nálunk a kertben minden féle gyümölcsfa van, többféle alma, körte, szilva, cseresznye, meggy, dió, meg egyebek, és semmit nem permetezünk(csak saját fogyasztásra termesztjük), sosem betegedtek meg, csak tavasszal megnyessük őket, azon kívül nem igazán bajlódunk velük. persze a termés nem mindig lesz olyan szép/nagy, mint a bolti, és néha egy-egy alma férges(nem zavar, kikerüljük), de ízre pont olyan, vagy talán még jobb is!
2020. júl. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez olyan helyen fordulhat elő, hogy permetezés nélkül értékelhető termés lesz, ahol nem sokan foglalkoznak gyümölcstermeléssel, vagy esetleg egy elzárt falu, ahová nem találnak oda a betegségek és a kártevők. Mert azok nem a semmiből lesznek, hanem oda kell kerülniük valahogyan, és csak onnantól fognak elborítani mindent. Elég, ha a piacon vesz a szomszéd egy kiló lisztharmatfertőzött almát, meghámozza, és a héját a komposztra önti, a te kerted mellé. Onnantól ha Jonatán almád van, azt már kénytelen leszel permetezni (vagy kivágni), mert az nagyon érzékeny rá. A régi tájfajták jó része is ilyen érzékeny. Vagy vesz némi Sharkavírusos szilvát, a magot nem egyből a kukába teszi, hanem kidobja, onnantól nem lesz Besztercei szilvád, mert az utolsó szemig lepotyog, mire beérne. Így mennek ezek a dolgok.
2020. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, amiket leírtál(4-es), érdekes, nem is tudtam eddig.


az tény s való, hogy nem sokan termesztenek erre gyümölcsöt, eladásra senki, de az udvarába minden embernek van 5-6 gyümölcsfa.


nem annyira elzárt falu, egy nagyobbacska municípium, de most legalább már tudom, mért nem lett évek óta egy szem egres sem:))

2020. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!