Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ferde a medence, nem vízszinte...

Ferde a medence, nem vízszintes a víz - Lejt a kert?

Figyelt kérdés
Van egy gumi medencénk, egy Intex, és eléggé ferde, és a víz se vízszintes. Ezek szerint lejt az udvar. Na most azt szeretném megkérdeni, hogy ezt hogy oldhatnám meg, hogy vízszintes legyen a medence meg a víz, anélkül, hogy ki engedjem azt a 10-15 m3 vizet? Mert valami szivacsot vagy egy falapot aláraknék, és ezzel meg lenne oldva, de mivel benne van a víz, amitől kb. van vagy 3-5 tonna (nem tudom pontosan) az egész, ez nem igazán lehetséges. Valaki más megoldást tud hogy tudnám egyenesbe hozni? Vagy esetleg hogy tudnám alárakni/ "felemelni" a medencét?
2010. aug. 3. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy liter víz 1kg-ot nyom. Ha tényleg belemegy neked 10m3, az 10 tonnát nyom!!! Ez elég valószinűtlen. Tulajdonképpen mindegy is, mert már egy felfújható gyerekmedencét sem tudsz mozgatni, ha meg van töltve vízzel. Csak úgy tudod megoldani, ha leengeded, és alatta a területet elegyengeted...
2010. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
ferde a víz???? fizikaórán meg a nyakad volt ferde és horkoltál, mi?
2010. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
te meg irodalom órán aludtál? szóval sem állítottam, hogy ferde csak nem vízszintes. Ez alatt meg azt értettem, hogy a medencéhez képest nem vízszintes állapotban van. Jobb lett volna ha meg se szólalnál. De látom Nyelvtan órára se ültél be. Nem vagy te beton, hogy mindenbe beleköss!
2010. aug. 3. 14:04
 4/10 anonim ***** válasza:

Miért ne mehetnek neki bele 10 m3? A miénkbe (pedig az sem fix, csak merevfalú) 11 m3 méter megy bele.

A kérdezőtől meg azt kérdezném,hogy ha csak egy picit lejt, akkor az nem elfér úgy! A miénk is lejt egy kicsit, mivel a teraszon van felállítva, és a terasz ugye kifelé lejt. De engem ez nem érdekel! Sajnos a megoldást nem tudom.

2010. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát na ez az, nem lenne baj ha kicsit lejtene, de annyira lejt, hogy még teli sincs vízzel a a medence, de már az egyik oldalán (ahol lejt) telinek látszik, tehát a felfújható részig látszik a víz, a másik oldalon meg nagyon alacsony a víz. Kb. 15 centivel több víz kéne bele, de nem lehet, mert ahol lejt, akkor ott kifolyna.
2010. aug. 3. 14:54
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
a víz arról ismerszik meg, hogy mindig vízszintes...az, hogy a a medence falával a vízfelszín síkja milyen szöget zár be az más kérdés...de neked maradt ki az irodalom is, ha erre azt a kifejezést használod, hogy vízszintes...
2010. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem annyi a korom, amennyinek hiszed. Még nagyon is diák vagyok, úgyhogy még a megfogalmazáson nem az igazi. És szerintem tök mindegy, hogy én hogy értelmezem, hogy mondom el, az volt a lényeg, hogy megértsétek, és szerintem ez így is lett. Nem tudom, állás interjún vagyok, vagy mi? Vagy netán érettségi? Sok olyan ember van, aki a neten úgy nyílvánúl meg, hogy ahhoz képest én svájci atomkutató vagyok. Szóval nem kéne lovagolni a szavakon és a jelentéseken.
2010. aug. 3. 19:08
 8/10 A kérdező kommentje:
És nem azért hurrogtalak le, mert ki akarsz oktatni, hanem azért, mert azt kérdezted, hogy "ferde a víz?", és egyből minősítettél, ezzel a "fizikaóra" (miért egybe?) dologgal, holott nálad is van egy kis értő olvasási gond, ugyan is ilyet nem mondtam, azt a medencére mondtam, hogy ferde. (az már más tészta, hogy azt állítottam hogy a víz nem vízszintes, de mint mondtam, nem ezen akadtam ki).
2010. aug. 3. 19:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos csak úgy oldhatod meg ,hogy leengeded a vizet és kiegyengeted alatta a talajt.A víznek óriási súlya van , nyomja azt az oldalát amerre lejt,a medence eldeformálódik és tönkremegy.Ezeknek a medencéknek alapkövetelmény a vízszintes talaj.Ha van másik medencéd ,hordód stb átszedheted a víz java részét,amíg ezt megcsinálod,és utána mehet vissza a vized.Így nincs akkora veszteséged .
2010. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez most már így kell hogy maradjon. Mozgatni sehogy sem tudsz ekkora súlyt, úgyhogy le kellene mindenképp engedned, és alatta homokkal vízszintezni, vízszintmérővel ellenőrizni, és utána kellene feltölteni vízzel.
2010. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!