Kezdőoldal » Otthon » Kert » Medence vagy nem medence?

Medence vagy nem medence?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó, ha van medence a kertben? Hely lenne neki, csak nem tudom mennyire lenne kihasználva. Az építése és fenntartása elég sokba kerül, megéri arra a pár hónapra, amikor jó az idő?
2011. szept. 30. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem vagy biztos benne ne építs, mert elég költséges. Mi vettünk 4 éve szétszedhető medencét, elég nagy, 5 m az átmérője, 1.20 magas. Elég jól kihasználjuk, imádjuk, szóval most már mi is gondolkodunk épített medencén. Nyár elején voltunk egy panzióban, ahol épített medence van, és van felette egy áttetsző műanyag ház, amit könnyen le lehet húzni, ha már elég meleg az idő, de ezzel a műanyag házzal már tavasztól őszig ki lehet használni, mert akkor is 35 fok van bent a naptól, amikor kint csak 20.
2011. szept. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá keret, akkor szerintem mindenképp megéri. Én úgy csinálnám, hogy ha lehet, közvetlenül a ház mellé telepíteném, és lefedném, ilyesmivel: [link] úgy, hogy lehetőleg a házból télen közvetlenül a medencéhez lehessen jutni.

Emellett megoldanám a víz fűtését, ami persze plusz költség, de így máris van egy négy évszakos medencém.


Bár ha edzettek vagytok, akkor akár elég a fűtés, emlékszem, gimiben mindig a téli úszásórákat szerettem a legjobban, amikor a kinti, gőzölgő medencében úsztunk, mínusz fokos levegőben :)

2011. szept. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A tetőn én is gondolkoztam, csak az a baj, hogy +800.000 Ft, és az már nem fér bele a keretbe.


Most alakítjuk ki a kertet tavasszal, és úgy szeretném csinálni (ha már sokat belefektetünk) ami azért végleges.

Ha most lefüvezzük, járólapozzuk, ültetünk növényeket, aztán jövőre kitaláljuk, hogy mégis kell medence, akkor újra fel kell bontani mindent, és feleslegesen dobtuk ki a pénzt. Nézegettem lakberendezési magazinokat, és ott minden házhoz tartozott medence is, ezért merült fel az egész. Strandra szoktunk járni, tehát lenne használva, csak az a kérdés, hogy mikor hozza vissza az árát...

2011. szept. 30. 12:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azon gondolkozzatok el tenyleg, hogy mennyire lenne kihasznalva! A teto gondolom johet kesobb is, ha megengedhetitek. Amilyen ido van az iden is, meg szeptemberben is lehet furdeni.
2011. szept. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az árát nem mostanában, ha kiszámolod, hogy mennyi pénzt költesz egy strandolásnál. A medence viszont folyamatosan visz pénzt. Szóval ne úgy vedd, mint egy befektetést. Élménynek mindenképp élmény, mert mi a nyári melegben már 11 órakor kint pancsolunk, miközben az ismerőseim telefonon arról számolnak be, hogy még csak most araszolnak le a Balatonra. Szóval én már nem is vágyom oda, nagyon macerás. Mondjuk azt nem gondoltam, hogy ilyen drága az a tető.

[link]

Én ilyen tetőre gondoltam, te is ezt ilyent néztél ennyiért? Mert ez nekem elég egyszerűnek tűnt, a fotón nagyon mutatós, amúgy egy borzasztó egyszerű szerkezet.

2011. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az árát szerintem soha nem hozza vissza. Ezzel tehát ne számolj. Az a kérdés, mennyire akarjátok :)
2011. szept. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én egy üveg borítást néztem, kicsit magasabb tetővel, mint amit linkeltél. Hőszigetelt volt, és minden oldala teljesen kinyitható (tolóajtós).
2011. szept. 30. 13:04
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

megérni tuti nem éri meg. ha mindenképpen szeretnél hűsölni, akkor elég egy egyszerűbb, tízezres nagyságrendű medence, építeni csak a nagyon millásoknak éri meg, de nekik amúgyis mind1, van pénzük leugrani a Balatonra vagy az Adriára.


szóval sztem ezek az épített medencék inkább presztízs-dolgok, hogy megmutathassák egyesek, h nekünk erre is fussa.


nekem speciel sokkal jobban bejön, h leugrunk a Balcsira, vagy pár napra elutazunk Horvátországba. amennyibe egy medence kerül, abból évekig nyaralhatsz külföldön vagy a Balatonnál. sokkal szívesebben áztatom magam természetes vizekben mint egy klóros óriáskádban :)

2011. szept. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Hali! Kanadában rokonainknak van medence az udvarban. Hatalmas élmény. Igaz, az kb 12*5 méter alapterületű, és a legmélyebb részén a 187 centimmel az aljára talpon állva, kinyújtott kézzel sem látszottam ki. :) De nem kell ekkora nagyságrendben gondolkodni. Ha már lehet benne úszni egyet, meg labdázni kényelmesen, akkor megéri építeni! Sokkal-sokkal többet fürdesz benne, mintha csak strandra járnál, nem beszélve arról, hogy ha az udvart megspékelitek egy jóféle kemencével, akkor az ismerősöket, rokonokat le sem tudjátok vakarni. Nagyon össze tudja hozni a csapatat egy ilyen egyszerű építmény. A lemez, gumi, stb falu medencékkel az a baj, hogy a 8 évesnél idősebb gyerekek hamar leamortizálhatják.


Összegezve, mindenképpen érdemes építeni. Ez nem presztízs kérdés, ez egy olyan családban, ahol picik vannak, és megtehetik, szinte kötelező. Arról nem is beszélve, hogy egy generációval később, a gyerekek tini korában is milyen népszerű lesz a gyerek, mikor rendezi a medenceparti partit. :)

2011. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
Na, ahol pici van oda pont nem építenék! Oda böven jó a gumifalú! Amúgy igazad van előttem szóló!
2011. szept. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!