Kezdőoldal » Otthon » Kert » Aki gyűjt esővizet annak szól...

Aki gyűjt esővizet annak szól a kérdésem: kb. hány liter az Általatok tárolható esővíz (akár több tárolóból is állhat a rendszer, az összkapacitás a kérdés) ?

Figyelt kérdés
Az esővízgyűjtésre használt hordók, ciszternák, tartályok stb együttes kapacitása érdekel a háztartásotokban.

2020. júl. 25. 09:57
A kérdező szavazást indított:
Nem gyűjtök esővzet, el van vezetve az árokba
Jó lenne gyűjteni, csak még nem tudtam megoldani
kb 200-250 liter
kb. 250-500 liter
kb 500-700 liter
kb. 700-900 liter
kb. 900-1000 liter
kb. 1000-2000 liter
kb. 2000-3000 liter
Több, mint 3000 liter
10 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

2 darab 1000 literes IBC, ezekbe 1100 liter is belemegy, s egy 300 literes tartály. Tehát 2500 liter.

Egyszer használt, kiváló állapotú IBC-t tudtam venni 10 ezerért.


De ez mit befolyásol számodra?

2020. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kiváncsi vagyok, ki mennyit gyűjt?


Van egy bekerülési költség egyszer (tartály, hordó, esetleg csövek stb anyag ára) és az így összegyűjtött víz felhasználásával (gondolom amúgy általában öntözésre használják) megspórolt csapvíz ára. Van egy megtérülési idő, de ha valaki egy átlagos kertben öntözget, locsolgat, akkor elhasznál mondjuk heti 400 liter vizet, tehát egy átlag ember lehet hogy nem öl pénzt 4-5000 liter tárolókapacitásba, mert sokára térülne meg, vagy nincs helye, stb.


Arra vagyok kiváncsi, hogy átlagosan kb hány liter esővizet gyűjtenek.

2020. júl. 25. 10:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez az esővízgyűjtögetés nem arra szolgál, hogy esőztetve öntözzön az ember 1000 m2-t.

Nekem egy IBC-m van. Azt hiszem, 4 E-ért vettem egyszer használtan vagy 10 éve. 1050 l körül fér bele, és évente úgy 3-4000 víz megy bele a garázsról. Vagyis, kb. a második évben jött vissza az ára.

Kicsi kertem van, de sok a cserepes növény, részben eladásra. Ezek számára jobb a langyos (desztillált) esővíz, mint a hideg csapvíz. Arról nem beszélve, hogy kerti csapom nincs, az IBC viszont helyben van.

A cserepes növények mellett a pár zöldségnövényt és virágot öntözöm, nagy aszály esetén egy-egy kannával a fás szárú növények is kapnak, de ilyenkor slaggal kell újratölteni az IBC-t.

2020. júl. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nekem 200 és 210 literes vízgyűjtő hordókban van kb. 800 liter vízgyűjtő kapacitásom + ezekből amit lehet karniszterekbe átfejtek, így összesen kb 1000 liter a teljes tárolókapacitás. Egy-egy hevesebb eső után volt, hogy a 800 liter meg is tellett ház+melléképületről. Nem esőztetve öntözök, a kis kerti veteményeket meg tujákat, díszkertet, cserepes növényeket öntözzük vele, ha nincs eső akkor kb.naponta-kétnaponta, igy kb heti 500-800 liter el is megy. 1000 literes IBC tartály tervben van, csak még nem tudtam beszerezni. Szeretném 2-3000 literre feltornászni a tárolókapacitásomat, úgy nézem nagyon szeretik a növényeim az esővizet.

Van egy határ amit viszont nem lépnek át az átlag emberek, mivel a kis kertben ház mellett stb már nem mindig nézne ki jól 3 ilyen böhöm tartály :) no meg minden pénzbe kerül.

2020. júl. 27. 16:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy 10 ezer forintos IBC tartály 3 év alatt biztos, hogy visszahozza az árát.


100 négyzetméter tetőfelület, és 10 mm eső kell, hogy megteljen egy IBC.

2020. júl. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, 200 literes hordó.

Nem a pénz miatt van, hanem mert az esővíz jobb a növényeimnek.

2020. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Felénk sajnos ahol nézem 15.000-20.000 Ft az 1000 l-es tartály, esetenként már házhoz szállitással ennyi, de 15.000 Ft alatt sehol se találtam. Hazavinni nem tudom, mindenképpen házhoszállitással kellene...
2020. júl. 29. 07:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Keress valakit, akinek van 2,2 m-es utánfutója, akkor feleződik az elhozatal ára. Ha van vonóhorgod, akkor lehet 3 E-ért bérelni egy futót, akkor magadnak is el tudsz hozni kettőt-hármat, pár ezresért. Ha szorgalmasan keresgetsz a neten, lehet olcsóbban is kapni, a Jófogáson több helyen is árulnak 8-ért.
2020. júl. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi de sajnos nincs vonóhorgom, akkor már kölcsönöztem volna futót.

Olyant meg nem tudok, akit megkérhetnék, tehát sajnos marad a házhozszállitásos vétel...

2020. júl. 29. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!