Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kínai láncfűrészen a gyertyapi...

Kínai láncfűrészen a gyertyapipa alatt gumi számottevő?

Figyelt kérdés

Tehát tipik kínai kialakítású légszűrőházról van szó. A gyertyapipa alatt van egy gumi ami körbeöleli a pipát, és "zárja" a teret a légszűrőházból a blokk felé. Na most nekem ez elszakadt, visszalehet rakni, ott is tartja magát, de gondolom nem "tömít" úgy ahogy eredetiben.


Mivel nincs most nálam a gép, azt nem tudom/tudtam lefényképezni, de hosszas keresés után találtam egy hasonlót, egy fuxis videóból kivágtam, íme: [link]


Szóval a kérdésem, hogy számottevő-e ez bármilyen mértékben? Ha találnék ilyen alkatrészt akkor maximum rendelnék, de miután a nevét se találtam meg, nem találtam ilyen semmilyen webshop-on. Ha esetleg bemegyek egy Stihl, vagy Husqvarna szervízbe, ott tudnak ilyet adni? Vagy nem érdekes, és nem is kell vele foglalkozni?


Nekem a téli-nyári állító jutott róla eszembe, mint ami pl. az Oleo-Mac gépeken szokott lenni mivel az úgy működik, hogy megnyit vagy elzár egy kis utat a blokk és a szűrőház között. Na most ha ez a gumi nincs ott, akkor gondolom ettől is jobban engedi a meleget kifele.


Ha valaki végigolvasta, akkor rájött, hogy nem vagyok hozzáértő, de épp ezért (id) szeretnék okosodni.



2020. aug. 3. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Tök lényegtelen, ha nem szedegeted ki a gyertyát. Mármint szép előzékenység, hogy nem kell apró helyen port sikálnod a gyertya kiszerelése előtt, de százévente ki lehet bírni.
2020. aug. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felesleges fícsör.
2020. aug. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem jó az ha szökik a hűtő leveg-főleg nyáron -és az se biztos,hogy az a nylon légszűrő háló sokáig bírná a szaunát. Jó hír,hogy kapható mint minden ezekhez a gépekhez: [link]
2020. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Óh dejó hogy írtál... Órákig kerestem a múltkor de nem találtam rá hogy hogy hívják. Bár mivel csak gumi tömítésnek van írva, úgy is hiába kerestem volna. Na majd valamikor beszerzek ilyet. Meg még karbi állító is kell szerintem, mert gázadásra kicsit megtorpan, és talán nem is pörög fel eléggé. Azon kicsit meglepődtem egyébként hogy ehhez külön karbi állító kell, úgy tudtam hogy a kínaiaknál sima lapos csavar szokott lenni. Lehet hogy egy fokkal jobb benne a karburátor?
2020. aug. 16. 19:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy hasznos volt a link!Rendszerint lapos csavarhúzó az állító eszköz azt adnak is hozzá.Nagyon megnézném azt a gépet:)Egyébként a karburátor a Kínai gépekben egy bevált modell szinte ugyan az mint a 026-os Stihl inkább a membránok etanol állósága a kritikus de maga a karbi egy jó cucc.Egy egyszerű digitális fordulat számlálóval te magad is beállíthatod a gyári értékre ,persze a vágásteszt az igazi mérvadó.Van nekem ilyesmiről videóm -igaz fűkaszát állítok be vele -privátba linkelem ,ha gondolod nézd meg!
2020. aug. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy Scheppach CSP 5300-asról van szó egyébként, talááán egy ici picit jobb mint a piaci, ezért vettem ilyet. Aztán hogy a karburátort speckó állítóval lehet állítani az amolyan kellemes meglepetés volt.


Szemre ez/ilyen kellene hozzá: [link]

2020. aug. 20. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Egész biztos,hogy jobb mint a piaci sok sikert hozzá!
2020. aug. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogyne, hiszen jó időben bejut a sok forró levegő és az nagyon nem tesz jót a karburátor membránoknak.
nov. 20. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!