Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágföldet vegyek az...

Milyen virágföldet vegyek az aloe veramnak?

Figyelt kérdés

Küldhettek linkeket is mert rendelni szeretnèk. Az OBI oldalán láttam sokat de nem tudom melyiket rendeljem meg.


Nektek melyik vállt be?



2020. aug. 4. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2 kislapátnyit hozol a közeli parkból vagy bárhonnan. Kaktuszföld, kis tápanyag tartalommal.
2020. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem az aloem ált virágföld, homok és marhatrágya kombóba van. Sőt minden szobanövényem.
2020. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Obiban nem árulnak olyan földet, amit érdemes lenne megvenni.

2 fontos dolog van: a talaj pH szempontjából enyhén savanyú legyen (tehát általános virágföld), valamint laza szerkezetű legyen. Sóder nem fontos, ha alapból laza a föld (pl. Florimo), és kicsi cserepet használsz, nem túl nagyot.

Én 2/3 rész általános Florimo-hoz keverek 1/3 Florasca B-t (ami agyagos), és ennyi.

De lehet kapni mindkettőből direkt kaktuszföldet, az az aloéknek is megfelel. Vagy Florimo egy kis kerti földdel keverve. Vagy Florasca folyami sóderrel. (Homok nem jó semmilyen, sóderből is csak folyami, mert a bányászott az gyakran meszes.)

2020. aug. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2020. aug. 5. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!