Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik a legjobb fűkasza damil?

Melyik a legjobb fűkasza damil?

Figyelt kérdés

Annyira unom már, hogy 5 percenként elszakad az adagoló se működik... Leszerelni a fejet, kihúzni a damilt, visszaszerelni a fejet. Egy egy órás vágásból a fele xarakodással telik el.


Most narancssárga, aluminim forgáccsal erösített alucutot használok.


2020. aug. 6. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán rosszúl van feltekerve azért szabdalja .
2020. aug. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Passz. Hót hulye vagyok ezekhez. 3 metert ketteveszek, menetiranynak megfeleloen felfekerem, bapattintom a helyere, kivezetem a ket lyukon oszt cső. 2,4 mm, szogletes amugy.


De a damil adagolasra se jottem még ra, en hiaba nyomom azt a gombot a fejen, nekem semmit nem adagol.

2020. aug. 6. 19:06
 3/13 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, milyen gép, milyen füvet vágsz stb.

A lényeg minél keményebb legyen a damil, minél merevebb.

Párom mondta, elég gyakorlott fűnyíró, de ha nem értesz hozzá, elmagyarázni nem lehet.

2020. aug. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 L.. István ***** válasza:
Hogyhogy nyomod a gombot a fejen? Kézzel?! Felpörgeted a gépet és a földhöz b...od azt a gombot, akkor enged kintebb a damil!
2020. aug. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hat nekem nem enged kintebb semmit. Eppen ezert probaltam kezzel is ha bemyomom adagolja e de semmi...
2020. aug. 6. 21:28
 6/13 anonim ***** válasza:

Kézzel csak úgy működik, ha benyomod ÉS húzod rögtön a két végét a damilnak. Ekkor elfordul egy egységnyit a damil-dob és enged annyit.

Feszesen tekered fel és tartod végig a damilt, amíg a helyére teszed a dobot?

2020. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, feszesen teszem fel es tartom vegig. Amugy nem mindegy hogy koppintom vagy kezzel nyomom? Ua. az erohatas eri, ugyanugy kellene adagolnia.
2020. aug. 7. 09:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem, mert lekoppintani sem elég, hanem gázt is kell adni közben (forognia kell a fejnek). A centrifugális és a tehetetlenségi erő fordítja el a dobot és enged ki valamennyi damilt.
2020. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ahá, koszi na majd kiprobalom.
2020. aug. 7. 12:06
 10/13 anonim ***** válasza:

És minél nagyobb fordulaton pörög leütéskor a gép, annál nagyobb a valószínűsége, hogy jönni fog a damil, mert annál nagyobb a centrifugális erő. Ha jól van feltekerve.

Tudnád mutatni linken vagy fotón a damilodat? A csomagolást.

A legjobb nyilván a nagy márkák által forgalmazott nagyon drága damil. De nem elég a márkanév, a cégnél valamiért olyan olcsó Stihl damilokat vesznek, amiknél rosszabbal még piacos kínaiban se találkoztam. Én a jó minőségű és nem túl drága kínaiak híve vagyok.

Nem lehet, hogy túl vékony damilt használsz? Milyen erős géphez milyen vastagot teszel fel?

Ha tőben szakad, az lehet attól is, hogy nem adagolod. Normál körülmények közt állandóan kijjebb-kijjebb megy a szál, és egy adott pont csak egy darabig kopik azon a ponton, ahol kijön a fejből. Nálad meg nem jön kijjebb, hanem ezen az egy ponton kopik addig, ameddig el nem szakad.

Ha nálam a puha szárú növényzet miatt nem kopik a damil, hanem sokáig használom és még mindig ugyanolyan hosszú, akkor direkt csak azért is leütöm néha, hogy másik helyen kopjon a kijöveteli ponton, ne kelljen szétszedni azért, mert tőben szakadt.

2020. aug. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!