Kezdőoldal » Otthon » Kert » Obi, praktiker elektromos...

Obi, praktiker elektromos fűkaszát ajánljátok 700nm2 kertre?

Figyelt kérdés
2020. aug. 12. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Tényleges fűkasza elektromosból ezekben az üzletekben? Meglepne. Mindent a Hecht 1445-höz hasonlíts, annak tudatában, hogy még annak is jobb cserélni a kormányát (két darabból álló, V alakú, szimmetrikus szar, keresni/csinálni kell azonos átmérőjű csőből olyat, ami egy darabban van és aszimmetrikus), és elég erős a gomb rugója sajnos. Plusz nincs kuplung, tehát késsel nem jó rossz terepen vadulni.


Nyilván a damilfej mindegyiken cserélendő kicsi de márkásra (rázkódás, damiltörés, nehéz csere viszlát), kell elegendő, kőnnyű, de erős hosszabbító, és ki kell tapasztalni a "kábelrendet" az adott terepen eléggé.

2020. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy alap LUX-unk van. Tökéletes.
2020. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Nincs olyan márkájú vagy típusú elektromos fűkasza, hogy obi vagy praktiker. Kicsit pontosíts.
2020. aug. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezekben az üzletekben kapható elektromos fűkaszákra gondolok.
2020. aug. 12. 15:28
 5/11 kovpet ***** válasza:
Négyzetnanométer?
2020. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A D-markolatos akkor is szegélynyíró, ha a multinál nem azt írják.
2020. aug. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van, végignéztem most a neten az OBI kínálatát, nem kapható elektromos fűkasza.

Van elektromos szegélynyíró, akkus szegélynyíró, benzines szegélynyíró, és benzines fűkasza. Bár némelyiket rosszul írták.

700 m2 még egy nagy bika elektromos tologatós fűnyíró esetén is kihívás, szegélynyíróval meg aztán főleg. Vegyél benzines gépet, vagy fűnyírót, vagy fűkaszát.

2020. aug. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Farkas999 ***** válasza:

A kérdés az, hogy mit szeretnél a területtel a későbbiekben csinálni?

Ha csak egy műveletlen terület marad, akkor jó a fűkasza. Én két OBI-s elektromos kaszát is elvittem, majd visszavittem, mert használhatatlan volt. Az egyiknek gyenge volt a teljesítménye, 15 centis gaztól meghalt. A másik teljesítménye jó lett volna, de akárhogy állítottam, kegyetlenül rázkódott. A másik gond az volt vele, hogy a biztonsági, második kapcsolót olyan erővel kellett nyomni, hogy 3 perc urán lezsibbadt az ujjam. Ezen a területen maradtam a gyomirtónál.

Ha parkosítani szeretnéd, akkor a fűkasza kiesik, mert ott marad a levágott fű, ami ronda és kirohad alatta a gyep.

700 négyzetméter nem túl nagy.

Ha a talaj viszonylag egyenletes, akkor fűnyíró a jó megoldás. Nekem 900 négyzetméteren egy 45 cm-es vágószélességű, fűgyűjtős elektromos géppel 2 óra kell a nyíráshoz, pedig elég sok díszcserjét kell kerülgetni.

Van aki nem szereti az elektromos gépet a kábelek húzgálása miatt, de én letettem a benzines gépekről. Már nagyon untam az indulási problémákat a drága gépeknél is. Meg az is probléma, hogy nem lehet rendesen megtakarítani, mert ha feldűti az ember, akkor gond van a benzinnel és az olajjal.

2020. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Farkas999 ***** válasza:

7-es !

[link]

2020. aug. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 librikus ***** válasza:
1100nm. telken a gazt motoros kaszával levágni egy napi munka, 40-45cm. széles villany fűnyíróval 2-3 óra. Saját tapasztalatból tudom. A drága fűkaszát eladtam 10000 forintért.
2020. aug. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!