Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ellepték a darazsak a körtefám...

Ellepték a darazsak a körtefámat, nem tudom leszedni a körtéket. Hogyan űzzem el őket?

Figyelt kérdés

Este próbáltam leszedni, de akkor is sok darázs volt, megcsíptek.

A füstöt próbáltam, de nagyon jól állják, meg se kottyant nekik.



2020. aug. 13. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Szakembert hívj. Tömegnyi darazsat piszkálni laikusnak nagyon veszélyes lehet!
2020. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ki kell hívni szakembert, életveszélyes.
2020. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jaigen, a 112-t kell hívni, oda tartozik.
2020. aug. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem este kell a darazsas helyen dolgozni, hanem reggel. Olyankor nem aktívak a darazsak, csak az lehet baj, ha megfogod valamelyiket, amelyik nem ment haza éjszakára.

Darázsfészek likvidálását is reggel kell csinálni. Még ilyen langyos éjszakák után is legalább 7-ig "álmosak" a darazsak, hűvösebb időben meg akár 8-ig is.

A szakember kb. elkérné a termés árának kétszeresét. A 112 meg azt mondaná, hogy kérem, akkor vegyen körtét a boltban, nem a mi dolgunk, hogy milyen állatok vannak a kertben.

2020. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Aha, ajánlgassad még a kérdezőnek, hogy hozzá nem értőként nyúlkáljon akár több ezer darázshoz is 🤦‍♀️ És most ne azzal gyere, hogy neked nem lett EDDIG semmi bajod, mert épp elég, ha csak egyszer nem sikerül valami.

Szakember drága? Igen?

Nem mondod?

És az ár a fontosabb vagy a kérdező egészsége, biztonsága?

2020. aug. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tavaly ilyenkor egy bokrunk kivágásakor sikerült egy földi darázsfészekbe nyúlni.Láttuk előtte,hogy sok a növényen a darázs, de kivágáskor kiderült,a bokor alatt kiterjedt darázsfészek volt a talajban. 10méteres körben köröztek a fészek körül, félelmetes volt.(Hiába volt reggel 6óra,nem látszottak fáradtnak.) Megúsztuk ép bőrrel,a pénztárca már nem annyira:ha nem ilyen s.o.s.helyzetben hívjuk a darázsirtó szakembert,sokkal olcsóbb lett volna.
2020. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Akkor lehet hogy esőben kell leszednem a körtét, akkor csak elszállnak a darazsak. Holnapra és hétfőre esőt ígérnek.

Egyébként kb. 100 darázs lehet jó időben a fán, és nem a körtékre, hanem a levelekre szállnak.

Nem tetves, inkább korompenész van rajta, úgyhogy nem tudom mire mennek.

2020. aug. 14. 23:36
 8/15 anonim ***** válasza:

A darazsak csak a fészkük védelmében támadnak, ilyenkor életveszélyesek, ha az ember nem tudja, mit csinál. Ezen kívül csak akkor csípnek, ha konkrétan fenyegetve érzik magukat, mert pl. bekeverednek a bő ruha alá, és megijednek. Az egy nagyon ostoba és tudatlan elképzelés, hogy a fán táplálkozó darázsraj majd rátámad az emberre, és jajjaj, milyen veszélyes. Ez 101 %-ban lehetetlen, a világtörténelemben még nem fordult elő. Az megesik, hogy az ember szüret közben véletlenül megfog egy körtén ülő darazsat, és az támad, de a raj nem támad, mert ez nem egy raj, hanem több (sok) egymásnak idegen család, és ilyenkor teljesen békések, csak az evéssel törődnek, ha nem akarják megfogni őket.

Én sok éven át szórakoztam azzal, hogy az érett szőlőt ellepő darazsakat két ujjal megfogtam, és miközben villámgyorsan lehajítottam a földre őket, összenyomtam, ettől megszédültek, és rájuk tudtam taposni. Egy-egy alkalommal átlag 100 darazsat fogtam meg így, és kb. minden ezredik csípett meg, amikor elbénáztam. De hogy rám támadt volna 1 is, amikor nem akartam megfogni, ilyen soha nem történt.

2020. aug. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ettajames

Az "álmosat" nem arra értettem, hogy nyugodtan lehet őket piszkálni. Hanem hogy lassan reagálnak, és ilyenkor lehet megtenni, hogy az ember odamegy a fészekhez, lefújja őket, és elmegy, mire felrepülnének támadni.

Nekem is volt a földemen a talajban olyan darázsfészek, hogy egymás fölött 7 szint volt, az egész nagyjából egy akkora gömböt alkotott, mint egy 10 literes vödör.

Reggel odamentem egy flakon Chemotox-szal, a nyíláson befújtam vagy 10 másodpercig, a bejáratot lezártam, és odébb mentem. Negyedóra múlva kiástam a fészket, mert kíváncsi voltam rá. Fotókat is csináltam, bár csak az akkori telefonon lévő VGA-kamerával, ha megtalálom, megmutatom.

2020. aug. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9-es, jó lenne megnézni, mert nálunk bizony nem lett kiásva :D A szakember akit hívtunk, kb. húsz percig nyomta a földbe a port, folyékony irtószert felváltva, levette a védőruháját,majd visszahúzta és újrakezdte...persze nem tudom, mennyi volt ebben a "színház", de az biztos hogy még egy hét múlva is darazsak keringtek a fészek körül.
2020. aug. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!