Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az milyen betegségre utalhat...

Az milyen betegségre utalhat ha az almafa termései még értetlenül és értetten is potyognak le? Nem mind hullik le de folyamatosan valamennyi esik lefele.

Figyelt kérdés

máj. 9. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Autókorrekt tréfálkozik veled?


Ha nincs látható baja a fának és gyümölcsnek, akkor lehet, nem tudja megtartani. Szél is be tud segíteni. Tudom, ezzel nem sokra mégy. Sárgabarackfánk volt olyan, hogy rengeteg volt rajta. Ha beérik, 30-40 kiló lett volna. De kétharmada lepotyogott.

máj. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül utal betegségre. Csak annyi gyümölcsöt tart meg a fa, amennyit képes kinevelni. A felesleget ledobálja.
máj. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális, a kisalmák nagy része lepotyog, csak annyi marad, amennyit a fa ki bir nevelni.
máj. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezt nem tudtam.


Elég öreg a fa sztem már v 30+ éves ezért gondoltam h beteg lehet.

máj. 9. 21:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk virágzáskor esős és hűvös-hideg volt az idő, tehát a méhek nem, vagy csak kismértékben történt meg. A szomszédom növényvédelmi szakember - az Ő állítása szerint a terméketlen (beporozatlan) virág is fejlődésnek indul, de amikor kb. mogyoró nagyságot eléri a gyümölcs, akkor lehullik.

Magam részéről elhiszem a szomszéd véleményét, mert ez a korai gyümölcshullás megfigyelésem szerint csak "rossz" években fordult elő. Ez a jelenség a meggyre szinte hatványozás formában érvényes.

máj. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
első mondat befejezése: történt meg a beporzás.
máj. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!