Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kerti medencét ellepték az...

A kerti medencét ellepték az ebihalak, mivel lehet őket kiírtani a víz leengedése nelkül?

Figyelt kérdés

Elvileg az algaölőnek meg kellene akadályozni az ilyet de ezek csak vígan úszkálnak a vízbe.


Algaölőt és klórtablettát használtam a vízbe már feltöltéstől kezdve.


2020. aug. 13. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Az algaölő nem erre van kitalálva, hasonlókat használnak akváriumban is és elég durva lenne ha miatta kipusztulna a halállomány. Én amit megpróbálnék az a pH csökkentő, mert ugye ezt is kell használni ha nem akarod, hogy síkos legyen az akvárium alja. Én ezt egy kicsit túladagolnám, mert a hirtelen erőteljes pH csökkenést elég rosszul viselik a halak, és valószínűleg így a békák utódai is.
2020. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

És te utána az agyonvegyszerezett, döglött ebihalakkal teli vízben akarsz fürdeni?

Engedd le és tisztítsd ki a medencét alaposan. A jövőben pedig figyelj jobban a vegyszerek egyensúlyára, mennyiségére, mert valami most elcsúszott. Egy megfelelően kezelt medencében ilyen nem történik meg.

2020. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy nem biztos, hogy legális kiirtani őket, mivel minden kétéltű védett. Csak szólok.
2020. aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyenként mindegyiknek hintsél sót a farkára...b.meg.


Micsoda igénytelen emberek vannak!

2020. aug. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem is értem, mi köze lenne az ebihalaknak az algaölőhöz...??


Amúgy VÉDETT minden kétéltűfaj Magyarországon, ne akard őket rendszeresen irtani. Lehet hálót rakni a medencére és akkor nem lesz békatanya. :)


Hálóval ki lehet őket szedni amúgy.

Én bele nem mennék döglött ebihalas, vegyszeres vízbe mindenesetre.


Jövőre érdemes előre gondolkozni, és a petézést megakadályozni!

2020. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Te figyu! Inkább ereszd le a vizet. Ezek a dögök belepisáltak a vizedbe, mielőtt szexeltek benne.
2020. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor is védettek a kétéltűek, ha lepontoztok minden választ ami megemlíti ezt a tényt. :)
2020. aug. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!