Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagyon sok helyen olvasom,...

Nagyon sok helyen olvasom, hogy sárgulnak, foltosodnak, betegszenek meg a fák meg minden kinti növény, hullanak a sárga levelek. Ilyenkor nem szoktak még. Mitől lehet szerintetek?

Figyelt kérdés
2020. aug. 17. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A dió fánk a 2. éve ilyen beteged... Fogalmam sincs miért sajnos
2020. aug. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olyan fák, bokrok mennek tönkre amik eddig csak ősz végén. Tele van a facebook vele.
2020. aug. 17. 22:58
 3/11 anonim válasza:
Nálunk a szőlő hullajtja a száraz leveleit.Fogalmam sincs miért,már gyermekkoromban is megvoltak(38 vagyok) de ilyet még sosem láttam.
2020. aug. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Túl erős UV esetleg? Vagy savas eső? Sugárzás? Vagy más. Mert ez nem normális szerintem.
2020. aug. 17. 23:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen sugárzás? Gamma...? Egyébként az ilyen jelenségeknek a nagy része a klímaváltozásnak tudható be.

Extrém enyhe telek miatt a gombák, kártevők jobban túlélik.

Ami meg vegyi védekezés nélkül sokkal jobban terheli a növényeket.

Bár hozzáteszem hogy a vegyi védekezés se ér már sokat.


Nálam 3. éve az összes csonthéjas gyümölcs, a paradicsom, az almafélék mind kuka ahogy beérik.

6-8 fajta poloska non-stop szívja a gyümölcsök nedveit, mire beérne addigra pl. a paradicsom belseje olyan lesz mint a vatta.

Hogy miről is beszélek:


"Az ázsiai márványospoloska komoly mezőgazdasági kártevő. Sokféle növénnyel táplálkozik (alma, sárgabarack, őszibarack, körte, cseresznye, kukorica, szőlő, bab, paprika, paradicsom, szójabab, stb.) Ez rendkívül sokoldalúvá teszi, mivel nem igényel speciális növényt, amellyel táplálkozhat. A tápanyagok kinyeréséhez a poloskák a szúró-szívó szájszervüket használják, amellyel átszúrják a növényi szöveteket és miután rothadást előidéző nyálukat befecskendezték, kiszívják belőlük a tápanyagot tartalmazó nedveket. Ezen károsítás olyan mértékű lehet, hogy a növény elveszti a számára szükséges tápanyagok jelentős részét és ez a gyümölcs, a mag károsodásához vezet, ill. a szúrt seben keresztül nem kívánt kórokozók juthatnak be a növénybe és ezáltal közvetlen emberi fogyasztásra alkalmatlanná válnak a károsított növények."


Ősszel ezért fogom kivágni a gyümölcsösöm, semmi értelme tovább csinálni mert a poloskák tönkretesznek mindent. Felszántom az egészet, bevetem szénával meg lucernával aztán legalább a nyulak meg a kacsák jól járnak.

Több száz kiló gyümölcsöt dobtam ki idén is, és legalább 100 ezer forintot költök a fákra/zöldségekre minden évben.

2020. aug. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
5-ös a poloskán fölül a környékemen a rózsabogarak is annyira elszaporodtak, hogy már azok is károkat okoznak. Amikor 1-1 rózsabogár van az nem para, de ha bandákba verődnek (mert hogy társas lény, úgy mint pl. a darazsak, együtt állnak neki 1 gyümölcsöt megenni) komoly pusztítást végeznek, minden gyümölcsöt felzabálnak, nem válogatnak. Minek után a kerti hulladék elégetését megtiltották, ahol nincs hulladékelszállítás, ott "komposztálnak" pontosabban nem, csak egy helyre hordja a többség, ahol a hulladék magára van hagyva, roskad, rohad, nincs átforgatva, nincs felhasználva. A rózsabogárnak kedvez, hisz utódjait "ide rakja le". Ha télen ezt mindenki alaposan átforgatná, akkor elpusztulnának, de sz-rik rá mindenki meg talán nem is tudja, hogy abban kvázi "élet" van. Ha a büdös bencék mellett még a rózsabogarak is ellepnek minket, akkor aztán végképp nincs értelme bárminek is nekiállni, max. az, amit írtál, esetleg fólia, de gyümölccsel foglalkozni fölösleges. Na épp ezért én egy fillért sem költök a fákra. Amiket nem én ültettem, hanem az előző tulaj, azok szokva vannak ahhoz, hogy nincs permet, nincs öntözés, amiket meg én ültettem, azoknál meg így indítottam, hogy nincs öntözve, permetezve. A cseresznyénél van a legnagyobb kár minden évben és az nem is a poloskáknak köszönhető, hanem a rózsabogaraknak.
2020. aug. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Olyan fák, bokrok mennek tönkre amik eddig csak ősz végén."

Ősszel nem mennek tönkre a növények, a levélhullás egy egészséges folyamat, felkészülés a télre.

Most a betegségek miatt sárgulnak-hullanak a nem gondozott növények levelei.

Nálam pl. 3 telken is peronoszpórás lett most a szőlő, pedig ilyenkor már nem szokott, 2 telken ezek közül nem is szoktam a legtöbb évben permetezni, mert nem jelentkezik. Most permetezni kellett, ameddig még nem súlyos a baj, pár sárga levéllel meg pár tönkrement szőlőszemmel megúsztam. (Azoxistrobin hatóanyaggal.)

Változó, hogy melyik évben melyik növény betegségei támadnak.

Egyébként ilyenkor augusztusban már túlélik a fás növények a levélvesztést, csak legyengülnek. És a betegségek szaporítóanyagai jól felszaporodnak, a következő évben megint valószínű lesz a fertőzés, a szomszédos gondozott kertekben is.

2020. aug. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

5

"legalább 100 ezer forintot költök a fákra/zöldségekre minden évben"

És ez sok? 200 kg gyümölcs ára idén. Ennyi meg 4-5 közepes fán megterem.

Nekem kicsivel több, mint 100 gyümölcsfám van, plusz úgy 800 m2 zöldség, és én is 100 E-t költök egy évben. 1,5 M bevétel azért szokott lenni belőle. Plusz a család ingyen eszik mindent, zöldségre meg gyümölcsre nem kell pénzt kiadni.

2020. aug. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk tavaly jelentkezett először ez a sárgulásos téma, de nem csak a fák kaptak belőle, a paradicsom és az uborka is, ezenfelül megjelentek a poloskák is, minden tele van velük, gyakorlatilag paradicsomot 100%hogy idén nem kell enni, pedig egész jól termett volna, hiába szedegetem le őket a nyövényekről, mire észreveszem hogy vannak már tönkretették a termést.


DDT-t kellene valahonnan szerezni az leviszi ezeket a szutykokat mint a büdös szart.

2020. aug. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Amerre járok látom hogy közepes és idős fák is komplett kiszáradtak. Miért?

Süt a nap meleg van eső is van, minden adva van hogy jó termés legyen. Bár lehet hogy ez a 35 fok már nagyon hosszú ideje van. A kis bokrok, gyümölcsök foltosak, a fák szintén meg kiszáradnak.

2020. aug. 20. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!