Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egyöntetűen sárga levél, az...

Egyöntetűen sárga levél, az lehet gomba?

Figyelt kérdés
Én nitrogénhiányra gondoltam, de amennyi Wuxalt, Volldüngert rányomtam, öntöztem vele, most már kizártnak tartom. Futó zöldbab, sok nitrogént igényel, na de mennyit? Vagy a nagyon meleg miatt sárgul?

#zöldbab gombásodása
2020. aug. 22. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
vagy inkább magnézium hiánya van és keserűsó kell neki.
2020. aug. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem úgy néz ki. Citromsárga, és az erek mentén se sötétebb. Talán egyszer öntöztem is keserűsóval, mert jóformán mindennek adtam. Tudom, levéltrágyaként jobban hatna, tekintettel a rossz talajra.
2020. aug. 22. 15:40
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Hidd el, hogy tápanyag-túladagolás is lehet az oka.

A pillangósvirágúak (bab, borsó, lucerna, lóhere stb.) gyökerén nitrogéntermelő baktériumok vannak (kis gömböcskék), tehát NEM SZABAD nitrogéntrágyával táplálni.

2020. aug. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy rossz a talaj? Ha pl. nagyon agyagos és nagyon lúgos kémhatású, akkor az okozhatja azt, hogy a fémsókat nem tudja a növény felvenni a talajból, akkor sem, ha elegendő mennyiségben ott vannak. A nagyon erősen savas talaj is okozhatja ezt. Az első esetben savanyítani érdemes a talajt, pl. tőzeget hozzákeverni. A második esetben lúgosítani érdemes, pl. meszezéssel.


Van-e a közelben olyan növény, ami elnyomó hatással bír? Ilyen pl. a diófa, ami a gyökereiből is kiválaszt anyagokat és a földre hullott levele is gátolja a növények növekedését. A paradicsom esetében a diófa közelsége hatására nem képes bepirosodni a paradicsomtermés. Akár az is elképzelhető, hogy ilyesmi okozza a sárgulást. Lehet ezenkívül fenyő, csicsóka, vagy akár ibolya is.


Az igaz, hogy a bab pillangósvirágú, és képes a nitrogéngyűjtő baktériumokkal együttműködni, de a babnak is szokás adni nitrogén műtrágyát, csak kevesebbet, mint pl. a töknek.

2020. aug. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#4,

a kérdező ma vette a cserepes virágot, nem a diófa alatt nevelte.

2020. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocsánat, egy másik kérdéssel kevertem össze! Bocsi!
2020. aug. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Pasztinák van mellette, nagyon közel. Annak akkora levelei lettek, hogy eljárni is kunszt mellette. Régen is volt, de az nem így nézett ki, se a levele, se a gyökér. Tudom, hogy a levele egyeseknél allergiás reakciót vált ki. Valami ilyesmi oka lehet?
2020. aug. 22. 20:41
 8/14 A kérdező kommentje:
Javasolják mellé, ezt olvasom.
2020. aug. 22. 20:43
 9/14 anonim ***** válasza:
Már csak a lényeget nem írtad, hogy ezek a teljesen sárga levelek csak az idősebbek, csak a fiatalok, vagy mindegyik, az egész növényen? Pár fotó se ártana.
2020. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mostanra az összes, ahogy tönkrement az uborka, meg a paradicsom is, de a paprika is gombásodik. Mintha lángszóróval verették volna végig a kertemet. Pedig permeteztem is a legjobb szerekkel. Évről évre rosszabb a helyzet.
2020. aug. 23. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!