Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egyöntetűen sárga levél, az...

Egyöntetűen sárga levél, az lehet gomba?

Figyelt kérdés
Én nitrogénhiányra gondoltam, de amennyi Wuxalt, Volldüngert rányomtam, öntöztem vele, most már kizártnak tartom. Futó zöldbab, sok nitrogént igényel, na de mennyit? Vagy a nagyon meleg miatt sárgul?

#zöldbab gombásodása
2020. aug. 22. 12:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Na, akkor mégsem a legjobb szerekkel permeteztél, vagy nem a megfelelő időben, vagy pont a szükséges dolog ellen nem permeteztél. Hiába permetezel valamikor valamivel, ha pont nem akkor, amikor támad az adott dolog.

A babnak vannak gombás és baktériumos betegségei (az utóbbiak ellen nincs szabadforgalmú szer, de az ritkább is), valamint lehetett atka vagy tripsz.

Az uborkát valószínűleg peronoszpóra vagy tripsz nyírta ki, a paradicsomot meg fitoftóra. De ezekhez is fotók kellenének.

2020. aug. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Fotót nem tudok fölrakni, meg már késő is. A fitoftórát fölismerem, hogy a fenébe ne. Ez nem az. Esszük a mézédes paradicsomot, de befőzni persze nem tudok. A Kecskeméti jubileum igen jónak bizonyult, de pár éve egyre romlik a helyzet(nem általam szedett magból termesztem) A St. Pierre már zölden reped, pedig az is igen jó ízű. Olvasom, hogy az uborkát 30-szor is permetezik. Ezt is kb. annyi tartotta volna életben az estétől másnap 10-ig tartó harmatossága, reggelre locsogó vizessége okán. Gombás betegségek ellen Amistart, Ridomil Goldot, Cuproxatot használtam, de permeteztem Championnal, Dithane-nal is. Rovarölőnek Karate, karate Zeon, felszívódónak Mospilant. Atkára Vertimecet .Marhajót kapott szerves trágyaként, permeteztem Wuxallal, öntöztem Volldüngerrel, mindig a legkisebb töménységgel, mert tudom, hogy a gyökerek érzékenyek. Reggel permeteztem a lombtrágyával, amikor a sztómák nyitva vannak, meg a páratartalom is megfelelő. Két hordóból hordom a langyos vizet a tövükhöz, aki meg a fúrt kútból slaggal kicsit összefröcsköli pl. a paradicsomot, amikor az enyém már beteg volt, az övének semmi baja. Mostanra van. A permetezésről halvány fogalmuk sincs. Nekem meg azzal telik a nyaram, hogy a növényvédelmet tanulmányozom, fórumokat olvasok.
2020. aug. 25. 13:52
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha értesz hozzá valamit, és te nem tudsz rájönni, akkor én látatlanban pláne nem. Legfeljebb azt tudom feltételezni, hogy nem megfelelő időben használtad a szereket, de lehet persze, hogy tévedek.

A St. Pierre ilyen repedős, nekem csak egyszer volt, repedt, többet nem ültettem.

Uborkából csak peronoszpórának ellenálló F1 hibridet érdemes, azt leginkább csak tripsz és atka miatt kell permetezni 1-2 alkalommal, esetleg egyszer lisztharmat ellen. Legjobb a Mohikán, az nem keseredik aszályban se, mint pl. a Perez.

2020. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő szándékot!
2020. aug. 25. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!