Kezdőoldal » Otthon » Kert » A rotakapa mennyire tud...

A rotakapa mennyire tud elbánni a földben lévő fa gyökerekkel? Illetve mennyire mélyre hatol be a talajba?

Figyelt kérdés
Van egy elég nagy területem amin rengeteg akác/bodza/egyebek voltak én azt kiirtottam de a földben maradtak gyökerek kíváncsi lennék mennyire lehetne felkapálni rotakapával.

#kert #rotavírus #akác #bodza #rotálóvírus
2020. aug. 31. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem gyökér darabolásra van, hanem talajlazításra.

Vékonyabbakat elvágja, feltekeri, a sok gazgyökeret. A fáé ennél jóval erősebb. Beleakad, megfogja, belevagdos,vagy átugorja éppen.

2020. aug. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ sejtettem hogy valami hasonló a helyzet.


Esetleg valami ötlet? Az a baj hogy rendes nagy traktorral fizikailag nem lehet bemenni, pedig elvileg azzal fellehetne szántani.

2020. aug. 31. 23:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Semennyire, azt a célt szolgálja, hogy a felásott felszántott kertet egyenletesség rögmentessé tegye és összekeverje a földet.

Ezeket a gyökereket kézi erővel kell kiszedned. Bele sem menne a rotakapa a felszántatlan kitudja hány éve tömörödő talajba. Még a traktor sem biztos, hogy feltudná szántani az összekapcsoló gyökerek miatt akác meg igen kemény gyökérzetű több méterre is szétterjed a gyökere a felszinen.

2020. aug. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Komoly géppel neki lehet állni.

Az én 400+ ezer forintos Honda motoros kapálógépem megküzdött a seprűnyél vastagságú akác gyökerekkel. Igaz 2 ékszíjat is megevett mire a 2500 négyzetméteren átmentem, de ezenkívül bírta.

Az ilyen egyszerűbb konyhakertbe való kapálógépek nem valóak ilyen talajra (tapasztalat).

Te sokkal jobban fogsz szenvedni mint a gép, és munka sem készül el soha.

2020. szept. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Rotakapa nem jó erre. Megvárod míg kihajt majd kb 5%- os glifozáttal lepermetezed. Ha kell ismétled. Előbb utóbb kirohadnak a gyökerek. Ki nem hajt már. Más megoldás noncs cajnos
2020. szept. 1. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Traktor nem tud bemenni... esetleg lovas eke? Már ha van a környéken olyan, és hajlandó is megtenni. Bár igaz, jobb, ha kiásod, vagy ahogy írták (ha van időd), permetszer.
2020. szept. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18%
Ló tartó ilyet nem vállal be.Félti az ekét,meg a lovát is .
2020. szept. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én verettem fel parlag területet kötött talajon nehéz rotával. (Öntöttvas hajtóműves KF-04.)

Legyomirtóztam, hogy a fű gyökerei elhaljanak, motoros kaszával ledaráltam az elszáradt füvet, aztán pár héttel később, egy nagyobb eső után felpuhult valamennyire, és akkor nekiestem. Vagy ötször át kellett menni rajta, a hegyes csoroszlyát a földbe nyomva, hogy 10 cm meglegyen. Ami még nem volt alkalmas ugye semmire, csak onnantól már tudtam rotázni, hogy ne keljen a gyom, meg ne repedezzen össze a füves föld aszályban, ami nem tett jót a közelben lévő gyümölcsfáknak.

Tavasszal lehetett aztán megint mélyebbre menni.

Ha nem sürgős, akkor a fűmentesített területen minden eső után átmész, és egy év múlva már használható lesz úgy-ahogy. Nagyon nem, mert rotával 15 cm-nél mélyebben nem lehet megdolgozni.

Lótartó szerintem is csak úgy vállalja, hogy a veszélyes részeket kihagyja. Traktoros meg lehet, hogy sehogy, ha fatönkök vannak a területen. Ha tönkök nincsenek, azt persze más.

Erősebb rotával az van, hogy a seprőnyélnél vastagabb gyökerek megfogják a csoroszlyát (a kapák átugorják), azt megjegyzed, és mondjuk csákánnyal vagy baltával elcsapod a fent menő rész két végét. Aztán egyszer majd elfogy.

2020. szept. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!