Kezdőoldal » Otthon » Kert » Öreg fűnyíróm késrögzítése...

Joe.38 kérdése:

Öreg fűnyíróm késrögzítése eltört.Kés meghajlott.De csak hasonló kést találtam, neten . Így rögzítés kicsit nagyobb lesz,nagyobb furat, vastagabb csavar. Árulnak jobbost is,meg balost kést is. Honnan tudom az enyém jobbos-e?Vagy balos?

Figyelt kérdés

Fűnyíróm Budget 1500. Régi 2004 -es talán. Muzsikált. Maiakhoz képest sokáig. Boldog voltam. Kés csavarja azaz késrögzítés eltört. Kés meghajlott. De csak hasonló kést találtam, így rögzítés kicsit nagyobb lesz. Azaz nagyobb furat, vastagabb csavar. Találtam hasonló méretű kést. Örültem, de van jobbos, meg balos kés a neten egyforma egy gyártó. Nekem megfelel. De honnan tudom az enyém

jobbos-e? Vagy balos? Ajtónál is bejárati ajtónál is van jobbos meg balos. És bizony az ajtónál amit jobb kézzel megfogok és befele tolom az balos. Mivel húzás irányba kell nézni. Autó számomra balos vezetőüléses és kormányos hisz menetirányba nézem, mivel benne ülök vezetem. De egy nő számára csodás szép új kis vaj színű FIAT 500-sa, amikor veszi nézi szalonban bizony szemben áll vele és csodálja, no akkor neki a kormány jobb kézre esik. Tehát fűnyírómat ha fentről nézem? Mi a fentről? Hisz felfordítom és szerelem. Felette szerelés közben is meg tolás (nyírás) közben is felette állok és lenézek rá. Miért nem úgy adják meg,hogy "miközben nyírok vele akkor az óra mutatójárásával megegyezően jár (forog). Tehát jobbos kést vegyek vagy balos. Mert hála Istennek árulnak mind kettőt.



2020. szept. 1. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha a hosszú studírozás ill. mondatfűzés helyett elvinnéd pl. a mezőgazdasági boltba a régit, rögtön adnának egy hasonlót.
2020. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vidd a régit mintának. Gondolom attól függ, merre forog, illetve az egyirányú élezés úgyis adja magát.
2020. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennyi felesleges rizsát, aminek semmi köze a problémához...

Egy komolyabb mezőgazdasági/vas boltban több száz fajta kést árulnak. Bemész, viszed magaddal a régit, és válogatsz.

Viszont elő ne add magad úgy, mint itt a kérdésben mert garantálom hogy 1 perc alatt magadra fognak hagyni a boltban.

2020. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!