Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell rögzíteni a fejsze...

Hogy kell rögzíteni a fejsze fejét a nyélre, úgy hogy az később ne lazuljon meg?

Figyelt kérdés
Sokszor javítottam már, rengeteg éket és szöget beleütöttem már, de egy idő után mindig kilazult. Van valami tartós megoldás?

2015. szept. 5. 11:26
 1/5 anonim válasza:
Az ékelés pedig jó megoldás, csak jól kell csinálni. Először hosszában be kell fűrészelni vékony fűrészlappal a nyelet kb a fejsze rácsúsznának legalább a feléig vagy 3/4-ed éig. Utána keményfából kell éket készíteni pont olyan szélest de kicsit hosszabbat amit bele lehet ütni. Aztán erősen bele kell ütni és amikor már kezd széttörni az ék akkor szoktam lefűrészelni, úgy hogy a nyél végéből is levágok egy fél centit, így teljesen ugyanolyan hosszú lesz. Ha még ez is kevés át lehet fúrni is a fejsze fejét középen, mikor benne vagy a nyél és szeget beleütni, azt pár mm-el kijjebb levágni és elkalapálni a végét hogy ne essen ki belőle.
2015. szept. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

De most nézem csak lehet jobb ha inkább féméket használsz. :)


https://www.youtube.com/watch?v=vE3_J9rup18

2015. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dirtboy ***** válasza:

korona hercege

fa ék hogy ne mozogjon ki belőle inkább ne furkáljunk semmit hanem faragasztóval mielőtt be ütjük az éket kenjük be.

2015. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na hát ez nem túl profi, hogy hosszában teszi bele az éket. Tudni való, hogy kissé átlósan kell beleütni, mert akkor nem csak oldalra, hanem előre-hátra is feszíti a nyél anyagát, ott is fog tartani.

Amúgy ezt a lenolajos dolgot nem ismertem, de jó ötletnek tűnik.


Akkor lesz tartós az ékelés, ha nyári hőségben, legalább egy hetes száraz időszak után csinálja az ember. Jó szorosra készíti eleve, hogy nehéz legyen a fejbe beleütni. Én is így szoktam minden szerszámot, vagy ha sürgős, megcsinálom valahogy, mondjuk ék nélkül vagy vékony ékkel, aztán nyáron megcsinálom rendesen. A nyelet kiteszem előtte a déli előtető alá, a napra, hogy jól összehúzódjon.

Ha párás időben megduzzad a fa, akkor hiába szorítjuk bele akárhogy a vasba, úgyis kilötyögősödik száraz időben. Nem csak nyáron, hanem akár télen, tartós fagyos időben is.

Befűrészelni nem szoktam az ék helyét, hanem az éket megélezem, és ütöm bele minden előkészület nélkül.

Szokás az ékbe vágóval beleütni pár csíkot, én a könnyebb beütés miatt inkább belefúrok egy 10-es fúróval a közepébe, ott a fa beledagad, nem fog kiesni az ék.

2015. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tedd nyírkos vizes hűvös helyre ha nem használod és akkor nem szárad ki belőlle vagy néha néha tedd bele annyi vízbe ami csak a fejét lepi el bedagad és nem fog mozogni
2015. szept. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!