Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lejtős telekre melyik a jobb,...

Lejtős telekre melyik a jobb, fűkasza, vagy fűnyíró?

Figyelt kérdés
700 m2, a férjem nyírná, ő a kaszára szavaz, mert a fűnyírót nehezebb tologatni, de szerintem meg a kasza nehéz ekkora területen és én se tudnék besegíteni, mert nem bírnám el (legalábbis nem sokáig). Ti mit gondoltok?
2020. szept. 4. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Önjáros fűnyíró
2020. szept. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Önjárós fűnyíró.

(Sose értettem, miért kényelmesebb lóbálni a motoros kaszát...)


Kivéve ha nagyon göröngyös, huplis, egyenetlen a talaj, akkor tényleg nem jó a földön gurulós.

2020. szept. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Én sem értem, miért használják a fűkaszát (nem is szeretem ezt a nevet, az szegélynyíró) nagy, összefüggő sík teröletre. Önkínzás.

20 éve nyírok nagy területet, de fűkaszával soha. Csak önjáró benzines. A szegélyeket is inkább ollózom. 45 fokos árokpartot is könnyű, elektromos fűnyíróval vágom. Ahol nem lehetséges semmilyen fűnyíró használata, oda kézi kasza. Sokkal gyorsabb, hatékonyabb és könnyebb használni, mint azt a szörnyet :)

2020. szept. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

3 as te a fogalmakkal sem vagy tisztába .Mivel nem tudod melyiket mire gyártották,ezért számodra ez önkínzás .Remélem a szegélyeket szabó ollóval csinálod.Az önjáróak csak bizonyos területekre alkalmasak,hol ki lehet használni ezt az előnyt.Pl.foci pálya.

Damilossal minden hova be lehet férni,Egy kis gyakorlat,rutin.

Én még a sövényt is ezzel nyírom.

Mi nehéz 1 hat kg damilosban ?? Testre állítható heveder van hozzá.

Nem az ipari használatra gyártott nagy gépet kell meg venni.

Felénk a nők ugyan úgy használják,mint a férfiak .

Műszakilag mindent tudnak .

2020. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

#3

Végre valaki egyetért, szerintem is sokkal jobb a "manuál" kasza, ha már mindenképp.

A motoros szenvedés, ráadásul hihetetlenül irritáló hangja van...

2020. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Kérdés, hogy gyepet szeretnétek, vagy csak a nagy gazt levágni másfél havonta? Mert a nagy gazhoz nem alkalmas a fűnyíró, oda fűkasza kell. De ha gyakran akarjátok, hogy nagyjából gyepnek nézzen ki, akkor gyorsabb és kényelmesebb egy önjáró fűnyíró, amennyiben a terep engedi. A különböző tárgyak körülvágásához meg lehet venni a piacon 20-ért egy kínai fűkaszát, ha csak pár m2-re van használva, akkor az is örök életű lesz.
2020. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Ja, és mennyire lejtős? Mert 20 foknál nagyobb lejtő esetén már a hagyományos négyütemű benzinmotorok nem használhatóak.
2020. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fűkasza előnye inkább árokparton vagy bokrok között jön ki minden más esetben a fűnyíró hatékonyabb.Vannak most már a háromkerekű magas gaz nyírók az betolhatod a méteres gazba is fizikálisan könnyebb vele a munka tény,hogy mindenhova nem fér be.Árban vetekszik a drágább fűkaszákkal de ezzel vághatod a sima füvet is így nem kell mellé másik fűnyíró is.Ezekbe is damil kell ,konkrétan a miénk ilyen [link]
2020. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!