Kezdőoldal » Otthon » Kert » Általános, hogy néhány hónap...

Általános, hogy néhány hónap eltéréssel adott rózsafaj másodszor is virágzik? Mi az oka, hogy ilyen hamar ismét virágzik?

Figyelt kérdés

Eddig nem voltam erről képben, de idén megfigyeltem, hogy adott rózsabokor valamikor tavasszal is virágzott, valamint most, szept. elején is virágzik. (Nem tudom a pontos fajtáját, vörös, klasszikus rózsa, ilyesmiket látni virágboltokban is, tehát nem csipkebogyóra gondolok.)


Ez mennyire általános a rózsafajok között?


És mi az oka, a természetnek miért fontos, hogy tavasszal is, kora ősszel is bontson virágot?



2020. szept. 6. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jók a termesztési feltételek, vagy olyan fajta, amelyik hosszú napszakos idő esetén kétszer virágzik.

Tavaly is ezt tette? Akkor alighanem ilyen fajta.

A virágzás és a termés (maghozás) a fennmaradást szolgálja. Ezért van az, hogy - főleg a vadvirágok - ha rossz körülmények állnak elő, utolsó erejüket is összeszedik egy virágzásra és maghozatalra. Aztán vagy sikerül vagy nem...

2020. szept. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nem tudom, tavaly mi volt, mert nem ismerem a tavalyi körülményeit annak a bokornak. Viszont állítólag késve, de életemben először növényt metszettem, és tavaszta gyönyörű rózsáim lettek, a kis bokor kb 6-7 rózsavirágot bontott.

Kb tíz nap múltán elhervadt, viszont ma vettem észre, hogy megint virít, a pici bokorból már kb három új virág. :)


Nem öntözöm, semmit se csinálok. Nem szeretném kifejteni, a "semmi" mit takar, bár tudom, hogy ez a kulcs, ez ökológus is megerősítette meglátásomat, azt, amit ne mfejtenék ki, mert a többség más szokás szerint jár el, hiába írtam már erről korábban.


Ettől függetlenül az, hogy bizonyos káros dolgokat mellőzök, nem jelent garanciát arra, hogy mindig jhó eredményt hoz, de hog természetesek a módszereim, az tuti. És kerülöm a "sok hűhó semmiért/ártásért" hozzáállást (tudnék olyanfajta tévhiteket, módszereket sorolni, de nem szeretnék most).


Ugyanakkor nem értek a növényekhez. Ezért csodálkoztam, hogy másodszor viríta rózsám, nem tudtam, hogy létezik ilyesmi is. Tényleg érdekel, általában is jellemző-e, nem dicsekvésből írtam ki a kérdést. Csak egy dolgot tettem: életemben először metszettem, laikusan, úgy, hogy adtak pár ötletet, sé nagyjából megcsináltam, késve, valamikor április elején talán.

2020. szept. 6. 20:42
 3/10 A kérdező kommentje:
Még annyit írnék, hogy az általad említett maghozást nem egészen értem, hogy jön ide. Ugyanaz a bokor, amely kb tíz nap elteltével elhullatta a szirmokat, ugyanaz hozott most a napokban három újat. Nem másik máagról, nem másik szárról. Ugyanarról. Épp ez az, ami nekem újdonság és meglepett, mivel laikus vagyok.
2020. szept. 6. 20:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Min. 2 x minden rózsa virágzik.De vannak folyamatosan virágzók is .
2020. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A fenti válaszom utolsó bekezdése válasz akart lenni a kérdésedben szereplő utolsó mondatra. Vagyis vannak növények, amelyek a fajfenntartás érdekében többször, vagy utolsó erejüket összeszedve - virágzanak.

Más lapra tartoznak a csúcsnemesítés virágai, amelyek virágzanak ugyan, de termést nem hoznak, nem érlelnek magvakat.

2020. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 19 tő rózsám van a kertben. Egy nyáron akár 6-7 virágzási szakasza is van az idősebb, 10-12 éves töveknek. A fiatalabbak 2* szoktak 1 évben virágot bontani. A nemesebbek kevesebbszer virágoznak, de nagyobb a virágjuk. Minél idősebb annál többször és virágzik a rózsa. Sokszor tápozom őket Volldünger nevű táppal és vasgáliccal, mert másként nem virágoznak és a megbetegedésük is gyakoribb lenne. Valószínűleg nálad jók a talajfeltételek a virágzáshoz. A rózsák meleg és fénykedvelők, így bizonyára a tied is nagyon napos helyen van. Ha nem kertben tartod, akkor mély dézsába tedd majd át, mert mélyen szeretnek a gyökerei lenni. A youtubon sok tanácsot találsz a megmetszéséről és gondozási feltételeiről. Itt be tudod azonosítani a képekre kattintva neked melyik fajta rózsád van és itt is sok tanácsot találsz: [link]
2020. szept. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Juhi, ez jól hangzik! :)

Semmi nem csinálok szinte (kivéve az egyszeri, körülbelüli, laikus metszésemet, későn).

Nálam (is) egyre több növényt fedezek fel, hogy kicsattannak az élettől februártól őszig, öröm nézni. :) Amit meg eltört télen a vihar, azt a néhányat meg szépen lebontják

a mikrobák, azért vannak. :)


MikRobit ;) , tápot, mesterséges dolgokat mellőzök.

2020. szept. 6. 21:10
 8/10 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg nálad jók a talajfeltételek a virágzáshoz."

Pontosan, mivel nem csinálok bizonyos dolgokat, amelyek mások szoktak, de nem konkretizálnám, mert az alternatív hozzáállást sokat lefujjogják. A talajom nem véletlenül jó - azért, mert nem teszek bizonyos dolgokat, amiket mások szoktak. Oka van, hogy dús és természetes a talajom. Nem fejtem ki, nehogy vitát generáljak, mert nem célom.


Ettől függetlenül a természetes és egyszerű hozzáállás

nem mindig hoz busás eredményt, hanem változó; de kár nem keletkezik a hozzáállásom által legalábbis. Tehát igen, ha nem napfényben volna a pici rózsabokrom, biztos kevesebb rózsavirágot bontana.


Köszönöm a linket, lehet, hogy megnézem majd!


A fajta beazonosításáról:

mutattam már fotót róla itt a gyakorikérdéseken, de aki tudott érbenem hozzászólni, azt írtűk, hogy egy fotóról nehéz megmondani, melyik fajta, mert rengeteg rózsafaj létezik.


Te mennyire vagy szakértő, kedves utolsó, a fajta meghatározásában? Mert ha jó vagy benne, akkor linkelhetem a tavaszi kérdésem.

2020. szept. 6. 21:15
 9/10 A kérdező kommentje:

érbenem->érdemben.

irtűk->írták.

2020. szept. 6. 21:17
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, nagyon laikus vagyok így 20 év elteltével is. Mikor ideköltöztünk, adott volt a kert és mivel imádom a rózsákat és kevés gondozást igényel, ezért döntöttem mellettük. A metszése nagyon fontos, márc. 15-ig kell megcsinálni. Természetesen év közben is, hogy ne nyúljon fel, mert akkor nem lesz annyi életereje virágozni, ugyanis a sok levél elveszi azt. Mikor megveszem a rózsát, ott van rajta milyen fajta, de azért küldtem a linket, hogy így megtudod nézni neked milyen van. Még annyit talán, hogy ősszel októberben szép napos időben hasznos egy úgynevezett őszi lemosó permetezés a rózsának a kártevők,betegség ellen rézgáliccal, vagy bordói lével, a törzsét is a rózsának. https://www.youtube.com/watch?v=yssWThPI064

Ősszel nem kell megmetszeni annyira, mert különben elfagyhatnak az ágai. A tavaszi metszést így kell megcsinálni: https://www.youtube.com/watch?v=wm4uqoAx0IU

2020. szept. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!