Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bográcsozóban a tüzet mivel...

Bográcsozóban a tüzet mivel szoktátok fújni?

Figyelt kérdés

akár 3e-ért is vannak már kicsi kompresszorok, esetleg azzal szoktatok szalonnázáshoz használt tüzet levegővel fújni?


vagy nem szokás? akkor több parázs lesz, ha kevesebb a levegő?


köszi



2020. szept. 15. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem szoktuk fújni.

A parázs meg a fától függ. Puhafának, vesszőknek nem lesz parazsa.

2020. szept. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem szoktuk fújni. Nem is gondoltam rá, hogy kéne.
2020. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Vesszőnek is lesz parazsa, ha nem jut elég levegőhöz az alja.

Nem kell fújni. Alulról kell neki levegőt kapni, aztán majd megoldja magának.

2020. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem szoktuk fújni, begyújtáskor egy kis ideig legyezzük valami papírdarabbal vagy fújunk rá párat manuálisan aztán kész.

Nem hallottam még ilyenről, hogy valaki kompresszorral sütöget tűzön.... :DDD

2020. szept. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Én hajszárítóval fúvatom rá a levegőt az alsó légbeszívó nyíláson át. Egy hátránya van, hogy erősen megemeli a hőmérsékletet és elégett a betonacélból hegesztett rostély.
2020. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a grillezőnél a faszenet vagy faszénbrikettet szoktam kompresszorral vagy egy ventilátorral fújatni.

Azt is csak azért mert nem szeretem ezeket a petróleum alapú faszén gyújtókat, viszont ha nem használok ilyet akkor sok idő még magától beizzik az egész.

Levegő fújatással meg 5 perc alatt parázslik.

A szomszéd egyébként ezt a nagy medence pumpát amit lábbal kell pumpálni -szokta használni a grillezőhöz.

2020. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a begyújtáshoz tüdőből szoktam fújni... Utána meg nem kell. Nagyon extrém esetben fújtam már bicikli pumpával is (eléggé vizes volt a fa). Még a 6-os által említett esetben is, inkább kivárom az idejét (én se használok gyújtost, csak sima papírt és gyufát), nálam ez része a "szertartásnak", hogy várunk amíg felizzik. Bár a mostani "környezetbarát" faszénbrikketek begyújtása nehezebb, de oda is elég volt a bicikli pumpa eddig. De kb. mindenki azzal fújja amilye van otthon. Amit lehet kapni kézi fújtatók azok se rosszak. De szerintem átlag esetben feleslegesek.
2020. szept. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Száraz vékony akácot nem kell fújni.Gyorsan van abból parázs is .

Nem is fűstöl.

2020. szept. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Parázs a grillhez meg szalonnasütéshez kell.

Bográcshoz tűz kell.

Lényeg hogy alulról vagy oldalról mindig kapjon levegőt, fújni max begyújtáskor, simán szájjal kell, de ha van száraz gally, meg fa, meg rendes matt újságpapír, akkor normálisan előkészítve simán meggyullad fújás nélkül.

És folyamatosan pótolni az elégett fát.

2020. szept. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 puritan ***** válasza:

Nekem gázégő van a bogrács meg a tárcsa alatt.

Fatüzeléssel szalonnát sütni szoktunk. Száraz fát meg nem kell fújni.

2022. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!