Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kajszibarack fáról szabad-e...

Kajszibarack fáról szabad-e mostanában ágakat levágni?

Figyelt kérdés
Tavasz óta nagyon besűrűsödött a kb. 5 éves fa. Sok új, több méteres, egyenes, felfelé törő, tőben kb. hüvelykujj vastagságú ágat hozott. Ezeket szeretném legalább részben kivágni.

2020. szept. 17. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagy ágakat simán lehet - de a "klasszikus" metszés tavasszal jó.


[link]

2020. szept. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet most is, ameddig nem lesz hűvös és csapadékos az idő. Még helyreáll tél előtt a nedvkeringés, vesszőbetegség pedig nincs ilyenkor.

Én mondjuk tavasszal szoktam a tizenvalahány sárgabarackomat megmetszeni, mindig ezek a legutolsók a metszés során, pár nappal virágnyílás előtt, mert minél melegebb az idő és minél szárazabb, annál kisebb az esélyük a betegségeknek.

2020. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a múlt héten vágtam vissza -drasztikusan- az összes csonthéjas gyümölcsfámat.
2020. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Van aki nyáron metszi miutan letermett. Azt momdják vagy most vagy rügypattanáskor kell.
2020. szept. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!