Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen kajszibarack/sárgabarck...

Milyen kajszibarack/sárgabarck fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő vagyok kertészkedés terén, ez lenne az első fám. Olyat szeretnék ami nem nő hatalmasra, mert pici a kert, de ellenálló, lédús, elsősorban friss fogyasztásra alkalmas. Melyik fajtát ajánljátok? sokat nézelődtem a neten, de nem tudok dönteni.

2019. júl. 22. 20:03
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
Az a probléma hogy egyet nem szabad ültetni mert ezek nem hosszú életűek. A gutaütés elkapja és kiszárad. Több kell és pótolgatni azt ami kidöglik. Egyet nem érdemes ültetni. A Ceglédi óriás pl jó lédús. Porzó kell hozzá pl Magyar kajszi.
2019. júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igaza van az 1-nek, de még azt is mérlegelni kell, hogy a lédús barackot akarod enni, inni, vagy be is főznél?

Mert emberes feladat egy kifejlett barackfa összes termését csak megenni.

A fák nagyságát egyébként szakszerű metszéssel lehet alakítani.

2019. júl. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rengeteget meg tudunk enni, de lekvárt is szívesen főzök belőle. :) vagy megy az apósomhoz a cefrébe
2019. júl. 22. 20:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok és lemaradt a gondolat másik fele:

A lédús barack nem túl jó befőzésre.

2019. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

Egyszerre írtunk.

Cefrébe jó.:)

2019. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ! lényegesebb, hogy fincsi legyen frissen a fáról. Egyébként a ceglédi óriást ismerem, a szomszédunkban van, finom de hatalmasra tud nőni.
2019. júl. 22. 20:44
 7/10 mindentudó99 ***** válasza:
Az nem baj. Ami leesik cefre a többit meg behabzsolni. Isteni finom.
2019. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek baj, mert kicsi a helye. Egy nagy fának kell 10 méter legalább, egy gyenge növekedésűnek 5-6 is elég lehet. A Ceglédi egyébként is nagyon hajlamos a gutaütésre.

Hát, én azt ajánlom, hogy ha nincs hely, akkor ne legyen sárgabarack. Ültess őszibarackot, az kis helyen is elfér, 3 hónap érésidőből lehet választani.

A sárgabaracknak több komoly problémája is lehet: gutaütés, monília, fagy, sharkavírus. Olyan fajtát nem fogsz találni, ami mindennek ellenáll, és ráadásul még kis termetű is. A monília ellen még csak lehet védekezni többszöri permetezéssel, de a többi ellen nem.

Ha mindenáron akarsz egy fát, akkor talán a Piroskát lenne érdemes megpróbálni, az kimondottan gyenge növekedésű, és semmilyen téren nem nagyon rossz, csak közepesen fogékony a bajokra. Igaz, nem önporzós, de azt írod, a szomszédban is van fa, az majd porozza.

2019. júl. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod :) Igazad lehet az őszibarackkal kapcsolatban, lehet, hogy azt ültetek. Abból melyik fajtát ajánlod? Fehér húsút nagyon szeretem :)
2019. júl. 26. 12:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Jobb ízű őszibarack nem létezik, mint a Nektár H. Hátránya, hogy érzékeny a tafrinára, ezért sokat kell permetezni rügypattanás után, és mivel rendkívül vékony héjú a gyümölcse, ezért érés táján a rovarszúrás miatt moníliás lesz, ha nem végzel rovarirtást. És a fagyokat is viszonylag rosszul bírja, tehát csak védett helyre érdemes. Ennek ellenére, nekem még mindig megéri tartani egyet...

Ha viszonylag igénytelen fajtát akarsz, aminek kiváló az íze, akkor a régi Champion. Látványnak nem annyira szép, mert zöld a héja éretten is, zöldesfehér.

Egy viszonylag késői fajta a Michellini. Az szép, közepesen finom, és olyankor érik, amikor a piacon már megy felfelé az ára, mert már kevés embernek van barackja. Azt írják, ez is érzékeny a tafrinára, de nálam nem annyira. Igaz, és odafigyelek a növényvédelemre.

Nekem nincs, de egy ismerősöm szerint jó fajta az Incrocio Pieri, és az a leírás szerint is kevésbé érzékeny a tafrinára.

Ezek mind fehérek.

2019. júl. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!