Kezdőoldal » Otthon » Kert » Amikor a metélőhagyma levelei...

Amikor a metélőhagyma levelei elkezdenek kókadozni, elszáradni, akkor le kell metszeni őket (~tőből)?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy cserép metélőhagymát, és szeretném átültetni, nevelni, hogy később is teremjenek rajta levelek. A fenti kérdésre ezidáig különféle cikkekben nem találtam választ.

Olvastam azt is, hogy a nitrogénben dús talajt szereti. Hogy ez meg tudjon valósulni, milyen virágföldet lenne érdemes vásárolnom?


2020. szept. 20. 10:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

vágd vissza és újrahajt.

Nem kell különleges föld hozzá... De mindig nagyob cserépbe ültesd, szépen szaporodnak a hagymái.

2020. szept. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen virágföldet, mert mindegyik tartalmaz műtrágyát. Ez 1-2 hónapra elég, utána neked kell adagolni tápoldat formájában.

A leveleket elég akkor levágni, ha már sárgák v. szárazak. De ez valami problémát jelez, ilyenkor már újra kellett volna hajtania szerintem.

Lakásban ne akard tartani, mert nem fogja bírni huzamos ideig, csak ha van világos, 20 fok alatti helyed.

2020. szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha tőből levágod, meg se kottyan neki, sőt így a helyes.

Általános virágföld elég neki. Sok N-trágya növeszt ugyan szép szárakat, de a N-vegyületek ártanak az emberi szervezetnek, HA TÚLADAGOLJÁK. Heti (kétheti) tápoldatozás elég neki, öntözés szükség szerint..

2020. szept. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tippeket.


Lakásban van 25 fokban, de ki tudom rakni az erkélyre. Olyan 11ig süt ide a nap.


Földnek ezt néztem ki:

[link]


A leveleket meg folyamatában le fogom vágni, amíg még fogyasztható :)


Tápoldat tekintetében szeretnék még egy kis segítséget kérni.

Ebből bármilyen jó lehet, akár egy olcsó is?

[link]

Vagy kifejezetten fűszernövényhez keressek?

2020. szept. 20. 15:05
 5/16 anonim ***** válasza:

Én az igénytelen metélőhagymára sajnálnám az ilyen drága földet. Megfelel a legolcsóbb is.

A tápoldat jó, de nagyon tartsd be az ajánlott adagolást, mert a guánós (madárürülékből előállított) trágya nagyon hatékony. Olcsóbb is megfelel, de - mint fentebb írtam- azt se adagold túl, mert az NP2 hülyülést okoz, főleg a kisgyerekeknél.

Szakaszonként is "arathatod" a szárát, vagy egyszerre is lehet és kis adagokban (amit egyszeri fogyasztásra gondolsz) becsomagolod és lefagyasztod. Zsíroskenyérre, kőrözöttbe aprítva kiváló. Pár nap múlva ismét kihajt.

Én előnyösebbnek találom szakaszosan, így mindig van olyan állapotban egy csomónyi, amihez éppen hozzányúlhatok.

2020. szept. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi ismét a választ!


Végül ~500 forintért vettem 5 liter földet, erre is rá van írva, hogy fűszernövényekhez :)


Mindenképp fogok figyelni a tápoldat adagolására, köszönöm, illetve kicsit jobban utána fogok olvasni a zöldség/gyümölcstermesztésnek, úgyis szerettem volna még idén egy új hobbit.


Készítettem egy fotót a mai átültetés után. Kicsit tartok tőle, hogy nagyon kiemeltem a növényt a földből. Ameddig földes, addig volt ~"elültetve" (igazából leginkább kavicsok voltak körülötte), de nekem úgy tűnt, hogy a gyökér lejjebb kezdődik.

Jól tettem, vagy csináltam magamnak egy kis plusz feladatot? :)

2020. szept. 20. 19:29
 7/16 A kérdező kommentje:

A képet lehagytam:

[link]

2020. szept. 20. 20:32
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megvan a száradás oka, a lakás sötétje, plusz a tápanyaghiány.

Tehetted volna mélyebbre, de ha nem dőlnek ki a szárak, akkor így is jó. Bár nekem jobb oldalon úgy tűnik, hogy a szár alsó része a föld felett van, és a gyökerek látszódnak.

2020. szept. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha a valóságban is ilyen fehérek a hagymaszálak, mint a képen, akkor ez a fényhiány jele. Én a tűző napra is kiteszem, különben kúszik a fény után - fénykedvelő.

Jónak látom az ültetési mélységet. Idővel a földje úgyis lesüllyed egy kicsit és ha szükséges pótold földdel, hogy ne dőljenek ki a hagymák. Végső esetben ismét átülteted és a mostani csomót szétszedheted. Vigyázz, ne nagyon sérüljenek a gyökerek, mert most biztosan kuszán össze vannak nőve.

2020. szept. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Újra köszönöm a válaszokat!


Rakok ma még rá egy kis földet, ahol gyanús, hogy nincs teljesen bent a gyökere.


A száron a fehér részek már a vele kapott cserépben voltak, így ott valóban nem sok fény érhette.


Az pedig valóban igaz, hogy össze vannak gabalyodva a gyökerek.


Kíváncsi leszek, hogy fog alakulni a közeljövője :)

2020. szept. 21. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!