Kezdőoldal » Otthon » Kert » Glifozát totális gyomirtót...

Glifozát totális gyomirtót tényleg betiltják itthon?

Figyelt kérdés
2020. szept. 23. 13:42
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
A glialka ugyanolyan hatásu!??
2020. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

A Glialka az egy (brutálisan túlárazott) márka a glifozát tartalmú gyomirtókon belül.


Ilyen márka még a Fozát 480, Total.

Csak ezek sokkal olcsóbbak.


Mindig a legolcsóbbat kell megvenni! Ugyanaz a hatóanyag az összesben.

2020. szept. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Pepi2121 válasza:
31%
Be sem szabadott volna engedni a glifozátot Európába, ez komoly, hosszan írhatnék róla, de akit érdekel hogy miért, nézze meg ezt a videót, minden lényeges benne van: https://www.youtube.com/watch?v=knknA6MODbQ
2020. szept. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
54%

Minden lényeges, amit a fizetett ijesztgetők össze szoktak hordani.

Ez kb. olyan, mint amit a kormány összehord a migránsokkal kapcsolatban, a magyarság fő problémájának állítva be.

A valóság meg az, hogy igen, oda kell figyelni a dologra, nem szabad engedni, hogy valamikor is igazi problémává váljon, de jelenleg komoly veszélyt nem jelent, csak parasztvakítás.

2020. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

"Miért érintkezne milliószoros mennyiséggel egy traktoros?"


Láttál-e már permetező traktort? Meg szelet(éreztél)? Amikor szembe fúj, akkor a traktoros nem vesz levegőt? Vagy addig bekapcsolja a védőpajzsot az MTZ körül, mint a csillagok háborújában? Ha kifröccsen a kezére, ruhájára, ugye mindenki átöltözik, de legalább elmegy alaposan mosakodni?

Az egy dolog, hogy a (gyakran gyárilag mosott) zöldséggel a felhasználó X mennyiséget megeszik, de amikor a képedbe fújja a milliószor X-et, akkor mi van?

2020. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Biztosíthatlak, hogy több permetező traktort láttam, mint te.


Senki nem fog olyan szélben permetezni, amikor a traktor mögül előre fújja a szél a vegyszert.

Egyik traktoros sem fog a saját képébe permetezni.

Tehát ez a hülyeséged megbukott.


S a glifozátot 2-3 százalékos töménységben fújják ki, nem tudom, milyen milliószoros dologról beszélsz.


Munkavédelmi kesztyű és overál, szájmaszk viselése kötelező permetezéskor.

Igen, komoly gépeken több 100 liter kézmosóvíz van, tehát a kézmosás is megoldott.


Én is hallottam olyat, aki puszta kézzel keverte a vegyszert, s meghalt. Erre mit lehet mondani?


S glifozáttal ritkán permeteznek, van, hogy évekig nem lát egy szántó glifozátot.


Ami büdös, az a rovarirtó.

Az ellen mi a kifogásod?


A zöldségféléket sem permetezik glifozáttal, mással meg sajnos muszáj.

2020. szept. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 mindentudó99 ***** válasza:
66%
Ráadásul a mai traktorok fülkéje hermetikusan zárt.
2020. szept. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ember, saját magad alatt vágod a fát, nem tűnik fel? Na mindegy, részemről lezárva a téma. Pá.
2020. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Nem a traktorban ülni a gond, hanem amíg mondjuk a permetezőjébe hátul beletöltöd a tömény folyadékot ...

Na és kilátott már full vegyvédelmi ruhás traktorost? Naugye...


Fogja és beleönti, az meg azonnal párolog meg fröcsög mindenhova.


Meg ha eldugul akkor is kiszáll és gyakran puszta kézzel szerelgeti a fúvókákat.


Kiskerti permetezők dettó, orrán-száján folyik a permetlé a permetezőnek, keze mindene olyan lesz, kap az arcába mindenhova a béna permetezős, illetve ott is be kell keverni meg utánna el kell mosni az eszközöket.

2020. okt. 1. 14:01
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam már overálos traktorost, nem is egyszer.


Fröcsög? Ráfröccsen a ruhára, semmi bajod nem lesz.


Szinte az összes traktoros húz gumikesztyűt.


Amikor hátival permetezek, én is kesztyűvel nyúlok hozzá, vagy ha nem, azonnali, alapos kézmosás.


Tehát, ha valaki nem full hülye, akkor ezektől a dolgoktól semmi baja nem lesz.


Tiltsák be a glifozátot, rendben.


Csak akkor legyen helyette olyan szer, ami ugyan ilyen hatásos, s 1000 forint legyen nagytételben literje.


Mert sok helyen elkerülhetetlen a használata.

2020. okt. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!