Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megfelelően bekevert glifozát...

Megfelelően bekevert glifozát tartalmú gyomírtót meddig használhatom fel?

Figyelt kérdés
3 hete kenegetem a japán keserűfűvet, mindig felbukkan újabb és újabb növény. A maradékkal mit tegyek, amit már nem használok fel? És ha már itt tartunk: a fel nem használt, bontatlan, lejárt szavatosságú gomba- és rovarölő szerekkel mit lehet tenni? Vissza lehet vinni a gazdaboltban?
2019. jún. 1. 06:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Én volt, hogy 1 év után használtam fel, lassabban hatott de még működött.
2019. jún. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem még kiválóan hatott 2 hónap után is a bekevert gyomirtó.A címkén 2 éve lejárt rovarölő szer is simán hatott.Tudom,hogy nem volt szabályos ,mert már tilos forgalomba hozni ,de volt egy régen kb 20 éves rozsdabarna színű,szürke dobozos is bontott is,de csavaros kupakú visszazárt rovarölőm,ami ma már tilos forgalmazni,na az is jó volt mikor bekevertem.Ez még a nagyapámé volt valamikor.Ettől még az nap lepotyodtak a bogarak.Ez az a fajta volt,amit régen helikopterl is szórtak.Büdös és bekeverve sötétebb sárga színe volt és fogott.Az újakkal sem volt még gondom,de nem ajánlják a lejárat után felhasználni.
2019. jún. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jún. 1. 08:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen hígításban kenegeted? Én legfeljebb 1:1 arányt használnék, mert nagy gyökérzethez társul kis felvevő felület.

Ilyen bekeverve eltárolt szerekben nem nagyon bízok, de a bontatlan szerek jól bírják az idő múlását. A por alakúak simán jók 20 évig (olvastam ilyen gyári próbákról), a folyadékokban is megmarad a hatóanyag (ha nem fagyott meg és nem sütötte a nap), de egyes esetekben kiválik, nem keveredik megfelelően, ez egyedi próba kérdése, de nem rossz alapból.

2019. jún. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2%-os oldatos használok, az előírásnak megfelelően. Remélem, hatásos. Látom, hogy száradnak, de nem tudom, mennyire sikerül csökkenteni a számát.


Bontatlan permetezőszereim vannak, akkor majd szép, lassan elfogy.

Köszi!:)

2019. jún. 2. 21:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Előírásnak megfelelően?? Olvasd csak el még egyszer. 2-3 % a magról kelő, egyéves növények ellen való. Évelő gyomok ellen 4-6 %-ot írnak, de ha utánanézel a neten, akkor azt találod, hogy ez a kifejlett növények esetén elegendő, amikor nagy a felvevő zöld felület. Itt viszont az alig kihajtó növényekről van szó, mint írtam, ahol kevés levél társul nagy gyökérzethez. Ilyen esetben 2 %-kal nem lehet végleges megoldást elérni. Mivel itt nem valami hektáros területről van szó, itt az lett volna a megfelelő módszer, hogy ha nem akarsz totálban permetezni, akkor megvárod, hogy kihajtson rendesen, akkor 1:1 keverékkel lekened ecsettel a leveleket, és elfelejted a keserűfüvet.
2019. jún. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Biograde 360 szert vettem. Egyszerűen nem találok ilyen adatot róla. Bosszant, mert vagy nem látom, hogy mit kell keresnem vagy egyszerűen nem találom meg.

Biztos, hogy emelem a konc.-t legközelebb, csak dolgozhatok duplán.

2019. jún. 3. 08:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Hogy egyértelmű legyek: 2dl/10liter. Hagyjuk a koncentrációt.
2019. jún. 3. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!