Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leander palántám haldoklik,...

Leander palántám haldoklik, felülről szárad ki. Megmenthető?

Figyelt kérdés
Kb. két hete hoztam be az udvarról a nagyjából 15 cm magas leander palántámat. a leveleit egyenként eldobta, most már csak két kókadt apró levél maradt a tetején. A szára alul, a feléig épp, utánna száradó kóró benyomását kelti. Nem volt soha kiszárítva, sem túlöntözve. Minden tanácsot előre köszönök!

2020. okt. 11. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Vízbe van?
2020. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem, földben. direkt erre való földet vettem neki.
2020. okt. 11. 13:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Levagod,kb 15 cm darabolt, beteszed vízbe. Azt az ablakba.


1 hónapon belül szépen meggyokeresedik.

Nekem a földbe mindig kirohadt.

2020. okt. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot, de lehet rossz kifejezést használtam. magról növesztettem, az egész növényke alig 15 cm magas, és van gyökere.. elég nagy.
2020. okt. 11. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Melegre tetted, és nem túl fényes helyre?
2020. okt. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szobahőmérsékleten (18-24 fok között), fényes helyen volt végig. most kiszedtem a földből, és a gyökerét vízbe tettem, azelőtt, mikor behoztam adtam neki egy kis tápszert (két-három csepp leandertáp egy deci vízben oldva, ennek a felét kapta meg.)
2020. okt. 12. 12:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha fennáll a lehetőség, hogy esetleg a tápoldat többszörösét használtad, akkor nem volt túl nagy szamárság a földből való kiszedés, bár a talaj átmosása sokkal-sokkal jobb lett volna a növénynek. Ha kizárt a túltápozás, akkor teljes egészében szamárság volt. Mert a vízbe tételtől el fognak halni a még élő gyökerek is, szóval ezt mindenképpen kár volt, bármi volt is a száradás oka.
2020. okt. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hagyni fogom a nam végéig vízben, majd harmadszor is új földbe teszem (egyszer már áttültettem). Meglátom mi lesz vele.
2020. okt. 12. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!