Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meddig érik a sütötök?

Meddig érik a sütötök?

Figyelt kérdés
Ültettem oriàs sütötököt..1 darab lett rajta..de hatalmas..szerintem több mint 30kg a szine szép narancssàrga..honnan tudom hogy megérett-e màr?Nem àrt neki most a sok esö?
2020. okt. 13. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy nem sütőtök.

Ami olyan nagyra megnől es narancssárga az takarmánytök vagy disznótök. Megprobalhatod megsütni de semmi íze nem lesz. Akkor erik be amikor elszarad a szára de gondolom állatnak adod vagy töklámpás lesz belőle annak meg midnegy.

Egyébként a sütőtököt kint szoktak hagyni, hogy megcsipje a dér az első fagy. De neked ezt sem kell megvarni.

2020. okt. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 jól írja, mikor elkezd száradni a szára, akkor már le lehet szedni, de ha tárolni akarod, akkor érdemes megvárni míg szinte teljesen elszárad a zöldtömeg. a fagyokat ne várd meg, fajtától függően lehet valami fagyállósága, de ha fel akarod használni bármire (akár csak dekorációra), akkor ne hagyd kint nagy mínuszokban
2020. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pfff:))))

No elkeseredtem:)

Màr szàmoltam mennyien eszünk belöle:)

A magot a tescoban vettem..Amerikai òriàstök..volt ràirva..jò dràga volt a mag:)

2020. okt. 13. 18:36
 4/6 A kérdező kommentje:

Megtalàltam a tasakjàt:)

Goliàt sütötök a neve..legalàbbis ez van ràirva. 15-60 kg a termése

Konyhai kompotnak..????mondjuk ezt nem értem..és takarmànynak.

2020. okt. 13. 18:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem az a fajta amit a piacokon felvágva árulnak? Az is sárga. Ha sütőtök a neve, akkor tuti nem takarmanytök.

Mezőgazdasági boltban vagy ilyen fórumokon nézz utána, a gyakori kérdések nem egy hiteles forrás.

2020. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez nem az, en is bele estem ebbe a csapdába régebben megvettem a magot mert rá volt irva, hogy óriás sütőtök aztan egyre nagyobb lett nagyszüleim mondták, hogy a sütőtök nem ilyen de azért beraktam a sütőbe hat moslék az egész, max kompótnak jó elvileg de azt nem probáltam. De kilehet szépen faragni lámpásnak az is valami.
2020. okt. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!