Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akkus vagy vezetékes lombszívó?

Akkus vagy vezetékes lombszívó?

Figyelt kérdés

Kb 500nm területről kell majd összeszedjem a leveleket (két bazinagy diófa) ehhez szeretnék lombszívó/fújót venni.


Hosszabítóval mindenhová elérek viszont nyilván kényelmesebb az akkus változat. Az utóbbival kapcsolatban viszont szkeptikus vagyok, hogy le tud-e annyi teljesítményt, vagy csak lesz egy lombszívónak látszó tárgyam?


A keretem eleg szűkös, max 22eFt.


Barmilyen tapasztalatnak, esetleg ajánlott geptipusnak örülnék.



2020. okt. 18. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
mi az auchan-ba vettünk 13 ezer forintért egy lombszívót, ami vezetékes. Tökéletesen működik, hatékony is a maga módján csak az a baj, h a diófa nagy levelű és azok is nehezek. így gyorsan megtelik a lombgyüjtője. Lombseprűvel a diófa jobban halad, a kisebb levelű fákhoz praktikusabb a lombszívó.
2020. okt. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a kereted szűkös és 2 évnél tovább akarod használni akkor vezetékes. Még a drága akkus gépenél is tönkremennek az akkumulátorok idővel. Aztán kérdés hogy 2-3 év múlva gyártanak-e még pont olyan akkut. Ha nem akkor cseréltethetsz akkupack-ot a jelenlegiben - egy új gép áráért :)
2020. okt. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. okt. 18. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:

ha van fűnyíród, próbáld meg azzal.

az össze is szedi, meg rendesen össze is aprítja.

2020. okt. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is épp most állok ezelőtt a dilemma előtt.

Olvasgatok egy ideje a témában, és gyanítom, hogy vezetékest választok, mert bár több macera van vele a kábel miatt, de akkusból megfelelő teljesítményű kb. kokain áron van. 6számjegyű keretem nekem sincs rá, szóval marad a kábeles.

Amitől viszont tartok kicsit, az a diófa levél (6db diófa, igaz, ebből csak egy bazi nagy, egy nagy, a többi nem annyira, de azért azok is nagyocskák) a másik a "nedves diófalevél". Egyedül attól tartok, hogy pont arra nem fog megfelelni, amire használni szeretném. Fújni én annyira nem szeretném, a levéllel együtt kavarja a port is, gondolom.


Ezt néztem ki magamnak: [link]


A vélemények megosztóak, bár több a pozitív, de kevés a kifejtős. Ami pedig kifejtős, ott jól lehúzzák...

Nem tudom, lehet, ezt kipróbálom. Vagy ha ajánlotok jobbat, azt megköszönöm :)

2021. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!