Kezdőoldal » Otthon » Kert » Körülbelül 300 négyszögöl...

Körülbelül 300 négyszögöl terület mennyit ér?

Figyelt kérdés
Adott lenne a szomszédban egy 300 négyszögöl nagyságú kert. Van benne pár gyümölcsfa, semmi más. Megszeretném vásárolni, beszéltem a szomszéddal, ő el is adná, mert csak neki a pénzt viszi (szántás). De nem tudja ő sem meg én sem, hogy mennyit érhet. Szerintetek ennyi pénzért lehetne megvenni tőle?

2014. júl. 26. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát most ez nagyban függ attól, hogy hol van. 300 négyszögöl az nem kis terület egy háznak vagy akár kettőnek is, gazdálkodni viszont szinte semmi.


Nagyvárosok közelében vagy jó üdülőkörnyéken, ha építeni is lehet rá, akkor jó ára lehet, ellenben az alföld közepén egy kihalt falu szélén kb. semmit sem ér, tekintve hogy van rengeteg szabad terület és kicsinek is számítana.


Szóval hol, milyen tulajdonságokkal?

2014. júl. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Duna Tisza között.

Egy 16 ezer fős város közepén egy családi háznak a kert vége lenne. Építeni nem lehet rá. Én például gyümölcsösnek szánnám.

2014. júl. 26. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem max. azt a 60 ezer Ft-ot éri meg amennyibe a telekmegosztás fog kerülni a szomszédnak, ha egyáltalán megosztható! Ezt pedig a földhivatalban tudják megmondani, és ott még akár árat is tudnak mondani.


Én mindenesetre bárhol is van, 300 ezertől többet biztos nem adnék érte. Úgy, hogy nem beépíthető szinte értéktelen.

2014. júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne mondd azt, hogy egy ekkora városban nincs legalább egy ingatlanközvetítő, vagy az Önkormányzatnál egy ingatlanbecslő, hogy nem volt még az elmúlt években egyetlen telekingatlan adás-vétel sem.
2014. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem is mondtam!

Mindössze érdekelt a dolog, gyorsan feltettem ide a kérdést, hogy ki mit mond. jobban még nem merültem bele a dologba.

2014. júl. 26. 21:44
 6/6 A kérdező kommentje:
És köszönöm a Válaszokat! :)
2014. júl. 26. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!