Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a paradicsomból kiveszem a...

Ha a paradicsomból kiveszem a magokat, akkor 1 évvel később el lehet azt ültetni úgy hogy legyen belőle termés, vagy ez nem ilyen egyszerű?

Figyelt kérdés
Elég ennyi hogy magkiszedés, elrakti papírtasakba és jövőre bele a földbe?
2010. aug. 9. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen meg kell érlelni a paradicsomot. A magot keltetőládába kell ültetni nem a szabadba mert az időjájást nem bírja a gyenge palánta. Ha megerősödik akkor lehet palántázni.
2010. aug. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
majdnem, csak mosd le a magokat és szárítsd őket meg, mert különben bepenészednek...ja és számolj rá, hogy a magok jó része terméketlen, mert éretlenül szedik le a termést...(amúgy 50-150 ft egy csomag paradicsommag ;))
2010. aug. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hell-ikon ***** válasza:

Gondolom ő is azért akarja megtartani a magokat amiért én is... az esetek többségében rossz minőségű magokat kapni még a gazdaboltokban is (a hiper- szupermarketekről nem is beszélve) ami aztán elég gyenge kelési arányt produkál (ha egyáltalán produkál).


Vagy bejött neki az a fajta, s így biztos, hogy jövőre is lesz neki.:)

2010. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak egy tipp: én úgy jártam, hogy tavaly a futóparadicsomból (koktél) pár szemet simán otthagytam a földön, teljesen érett volt, a legnagyobb most 1 m körüli, épp ma vettem le az első szemet róla. Még két másik fajtám volt, azok nem keltek ki, de egy próbát megér. :)
2010. aug. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jól meg kell érlelni a paradicsomot, aztán kiszeded, átmosod, megszárítod, elteszed, úgy, ahogy azt már előttem elmondták. Mi is mindig teszünk el így paradicsommagot, főleg, mert nem biztos, hogy kapunk olyan fajta paradicsomot :)
2010. aug. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!