Kezdőoldal » Otthon » Kert » Zöldség/gyümölcs magjából...

Zöldség/gyümölcs magjából csak beporzással lesz termés?

Figyelt kérdés

Valószínűleg hülye kérdés, de tényleg nem tudom...a vad fóliasátrazás meg a mindenféle termesztés, hogy januártól-decemberig kapható legyen mindenféle zöldség-gyümi, megzavar.

Szóval..hogy van ez? :D Télen ráengednek a mesterséges termőhelyekre egy marék méhet és végzik a dolgukat? :D :D

De komolyan, hogy működik ez? :)


2011. nov. 3. 20:17
 1/5 anonim válasza:
9%
Azt hallottad már, hogy IMPORTÁLÁS?
2011. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt hallottad már, hogy ne legyél bunkó?

Egy normális kérdést tettem fel, tudom mi az importálás...egyszerűen csak érdekel, milyen alternatívákkal dolgoznak Itthon, kizárva az importálást.

Vesznek egy marék krizantént és végigsimogatják az összes termelnivaló virágát? :D Vagy tényleg, bérméhekkel beporoztatnak... :D ?

Ilyesmire vagyok kíváncsi, nem arra, hogy bunkó megjegyzést tegyenek rám. Szépen kérdeztem, barátságos választ is várnék. Esetleg más, építő jelleggel?

2011. nov. 4. 11:38
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

A legtöbb termés megporzás után keletkezik. (A virágok nem, azok elötte vannak - ezért nem jó a krizantém mint példa.)

Viszont sok növény nem rovarmegporzású, hanem a szél végzi (pl. paprika, paradicsom), ezekhez elég egy ventillátor. Idöközben sok olyan fajtát válogattak ki, ami megporzás nélkül is terem.

2011. nov. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És melyek a megporzás nélküli fajták? :D Ilyenről, ezekről hol olvashatok? :)
2011. nov. 14. 12:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt általánosságban nem lehet megmondani, ha keresni akarsz erröl valamit, akkor elöször válassz ki valamilyen növényt (pl. paprika) és ezzel meg az önmegporzással próbálj keresgetni.
2011. nov. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!