Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe kerülhet 160 centimét...

Mennyibe kerülhet 160 centimétertő átmérőjű 3 m hosszú mamutfenyőrönk?

Figyelt kérdés

2020. nov. 16. 12:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Eladni szeretném ez a fa kb 40 méter magas volt de kivágták mert veszélyesnek minősült egy kastélyparkban! Mi nekünk nem kell ennyi faanyag belőle így megválnak tőle csak milyen áron úgyanis Magyarországon ami van mamutfenyo az mind vedet és és ekkora fát nem árulnak sehol
2020. nov. 20. 09:20
 12/13 anonim ***** válasza:

6

"Tessék utolsó akko hallgatlak hol lehet kapni?"

Pl.: itt a kérdezőnél lehet venni.


"Ugye ez volt a kérdés."

Nem, nem ez volt a kérdés, de ez számomra eddig is egyértelmű volt, hogy eladni akarja.

Az is tény, hogy nem helyet, hanem árat kérdezett.


"Érdemleges választ nem adtál csak próbálod a semmivel kritizalni az én válaszom."

Én a te válaszodvban sem látok forintosított értéket, szóval te se válaszoltál érdemben a kérdésre.


"Ezer évig is elél nem hiszem, hogy abból a több tucat ”fiatal” fából melyek nálunk pár évtizede telepítve lettek sokat vágnának ki évente, hogy azt lehessen valahol kapni."

Ez nem hit kérdése.

Látható, hogy vágnak ki és áruba is bocsájtanák a körbeírt fát.



Kérdező.

Ekkora méretű fának nincs nálunk piaca, valószínűleg nincsenek se házi, se ipari feldolgózógépek egy ilyenhez.

Nem hinném, hogy megtalálod azt aki ebből tud és akar is "értéket teremteni".

De ne legyen igazam.


Én csak a saját tapasztalatom tudom, hogy pl a diófára is mondják, hogy hú de értékes a fája...

Én kivágtam több hatalmas diófát, aminek a törzsét meghirdettem.

A végén már tüzifa árban kínáltam, de úgy sem kellett senkinek.

Az lett a vége, hogy felhasogattam és a napokban is azzal fűtök.


Esetleg, ha egészséges és rendesen lezárod a vágott részeket, szárazon tárolod és repedés mentes állapotban tudod kiszáratani, akkor jó pár év múlva tudod árulni, keresni azt a fafaragót vagy asztalost, aki tud vele csinálni valamit, ami a tűzifánál értékesebb lesz.

2020. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitok
2020. nov. 20. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!