Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csak komposztba /ami készen...

Csak komposztba /ami készen van már/lehet növényt ültetni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 22. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Persze!


Nálunk a komposztládából is nőnek ki pl tök, cukkini, stb

2020. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Hát persze, hiszen arra való.
2020. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem minden fogja kibírni.

Többek közt pl. azért, mert az összetétele, kémhatása teljesen esetleges, attól függően, hogy épp milyen anyagokból készült, és a komposztálódás milyen módon ment végbe.

2020. nov. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Tavaly a legszebb tököt a 4 m3-es komposztálóm tetejéről szedtem. Az volt a legviccesebb, hogy nem csináltam vele semmit. Még csak vizet sem kapott.
2020. nov. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is vígan tenyészik a növényzet a komposzthalmon.
2020. nov. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Nekem tele van jó kövér cserebogár pajorral. Forró vízzel szoktam leönteni használat előtt, vagy nyáron vékony rétegben elterítve napokig hagyom a tűző napon. Néha átrostálom egy 4 mm-es lyukú szitán (azért pont 4 mm, mert ilyent tudtam szerezni), de ezen csak a komposzt kis része megy csak át, mert sok benne a nagyobb darab. Van a megölésükre vegyszer is, de nem szeretem a kemikáliákat.

A 3-as hozzászóló is helyesen beszélt a kémhatásról, vedd figyelembe.

2020. nov. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem cserebogár, hanem rózsabogár. Ennek a lárvája nem kártékony, mert a cserebogárral ellentétben, nem élő növényt eszik, hanem elhaltat.

A rózsabogárnak a kifejlett alakja kártékony, mert a gyümölcsöket eszi. Már a zöldbe is belerág, de főleg éréskor megy rá, szedtem már le 50-et egy szem barackról, meg 200-at egy kisebb fáról. (Számoltam.)

2020. dec. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Komposztban nincs cserebogár lárva, hacsak nincs élő gyökérzettel benőve.

A komposztban rózsabogár lárva van. (nálam még orrszarvúbogár lárva is)

2020. dec. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem műanyag ládában van a komposzt, hanem a szabadban a földön egy fa keretben. Nő benne mindenféle növény, amit néha kihúzkodok. Nagy néha látok rózsabogarat a kertben, elsősorban a virágokon, de nincs túl sok belőle. Gyümölcsön még nem láttam egyet sem. Viszont május felé cserebogár rengeteg. A komposztban is rengeteg lárva van, ebből gondolom, hogy cserebogár lárvák, ha rózsabogár lenne, kevesebben lennének. De utána fogok járni.

Átrostálás vagy forrázás után ezt a komposztot használom a cserepes és a szabadban támfalkőbe ültetett növényekhez, hogy ne kelljen boltban földet vásárolni. Eddig nem volt vele probléma, még a kényesebb növények is megélnek benne. A savanyú földet igénylő növényeket gyümölcsökből készült ecetes vízzel szoktam meglocsolni. De csak nagyon keveset! Összegyűjtöm az év folyamán lehullott gyümölcsöt, ledarálom, és hagyom megforrni. Ha tovább hagyom, az alkoholból ecet lesz. Ha teljesen elfogyott az alkohol, akkor leszűröm, és ebből a léből szoktam a locsolóvízhez önteni. (A szabadba kiültetett rhododendronokat is meglocsolom néha vele, csak a szabadban lévőknek kicsit bővebben adagolom.)

2020. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!