Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek higénikus leszedni...

Szerintetek higénikus leszedni egy belvárosi kertben termett gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Szeptemberben költöztem egy belvárosi lakásban ősfás kerttel, és a kertben gereblyézés közben rábukkantam ringló illetve cseresznyefára. Ha jövőre megint érik, szerintetek tiszta az ott termett gyümölcs (amit senki nem gondoz a házból) emberi fogyasztásra?

2020. nov. 26. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
10%

Pont annyira lesz "egészséges", mint a belváros levegője.

[link]

2020. nov. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Az agyon permetezettek mennyivel egészségesebbek ?
2020. nov. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Leszeded, megmosod és jó étvággyal megeszed!

Egészségedre!

2020. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szálló por lerakódik a gyümölcs héjára (szabad szemmel észrevehetetlen mennyiségben), de felszívódni nem tud. Lemosod, megeszed, boldog vagy. Én mondjuk le se mosnám, ha nem látszódik a piszok, mert a vizes gyümölcsöt undorítónak tartom.

Az ilyen levegőben szálló veszélyes anyagok általában több ezerszer veszélyesebbek tüdőbe kerülve, mint gyomorba kerülve, szóval látványos mennyiséget kellene megenned ahhoz, hogy bajod legyen. Ha egy láthatatlan mennyiség az emésztőrendszeredbe kerül, azt meg ki..rod, és kész.

2020. nov. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igaz, végülis nem a Nagykörúton lakom, hanem egy csendes részen, a mosás bizonyára elég :)
2020. nov. 27. 09:05
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

#5

Gyakorlatilag nem "veszélyesebb", mint amit a Lehel, vagy a Fény utcai piacon, vagy bármelyik utcai standon veszel.

2020. nov. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Egy csomó helyen a zöldséges, gyümölcsös kirakja a portékát a ládákba gyakorlatilag az autóút mellé, az sokkal durvább szerintem. Leszeded, megmosod, és nyugodtan fogyaszthatod a kertben termettet (már ha nem eszi meg előtted a kukac, vagy a madarak).
2020. nov. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!