Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rendeltem Megyeri Szabolcstól...

Rendeltem Megyeri Szabolcstól konténeres, előnevelt szőlőt, amit csak kb. egy hónap múlva tud kihozni, amikor már ténylegesen komolyabb fagyok is lehetnek. Elvileg egész évben ültethetem a növényt, de mégis: ilyenkor is?

Figyelt kérdés
Valószínűleg január eleje-közepe lesz, mire ideér...

2020. nov. 30. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fagyos talajba nem érdemes, és ha mélyen át van fagyva, fáradságos is. Várd meg a tavaszt, a konténeres szőlő kibírja addig.
2020. nov. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Szóval akkor 2-3 hónapig elvan a konténeres növény a garázsban, mondjuk? Mert azért mostanában a március hidegebb, mint a november vagy akár a december...
2020. nov. 30. 16:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az 1-nek valószínűleg igaza van, de én még pluszban hozzátenném, hogyha Megyeri Sz. szállít valamit, azt abban az időben le is lehet ültetni. Ha nem tanácsos, akkor olyat nem szállít ki.

Egyébként most ásd ki a helyét, most még ki lehet, aztán amikor megjön csak leteszed.

2020. nov. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

egyes vagyok


Nem kell temperált helyre tenni, nehogy véletlen hamarabb kirügyezzen a szükségesnél. Tedd bátran a kert/terasz sarkába. Ne száradjon ki a télen a konténer tartalma, de nagyon keveset kell öntözni.

2020. nov. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ó, még valami: ha igen kemény lesz a tél, akkor be lehet takarni avarral, de tavaszzal a befülledés lehetősége miatt ki kell takarni!
2020. nov. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Tehát maradhat, de óvni kell. Van egy ablakos garázsunk, ott valamivel jobban érezné magát talán.
2020. nov. 30. 19:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

NE TEDD A GARÁZSBA - se sötétbe, se világosba - mert kirügyezik!

A M.Sz.-nál sincs a garázsban, hanem kint van szabad földön.

Tedd a végleges helyére amikor megjön!

2020. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ó, rendben, köszi!
2020. nov. 30. 20:01
 9/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ásd ki a helyét most és kész. Nem tudom hány szőlő. Ha egy kettő max veszel egy zsák virágföldet ami nincs megfagyva és vsszatemeted azzal.
2020. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Télen is vannak enyhébb időszakok, amikor nincs fagy, néha 20 fok is előfordul, szóval olyankor meg lehet csinálni. Ha bejön egy ilyen -10-nél hidegebb, akkor a gyökerek védelme érdekében jó a garázs, de csak ha nem fűtött, hanem tényleg hideg, pl. különálló. Tényleg érdemes most kiásni a gödröket, és netán alátrágyázni, és akkor nem kell a tökig érő sárban kínoskodni.
2020. dec. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!