Kezdőoldal » Otthon » Kert » SOS! 2 kérdés: Milyen fajta a...

SOS! 2 kérdés: Milyen fajta a bonsai fám? És miket vegyek hozzá? Fotó is van!

Figyelt kérdés

[link]

Közelebbről: [link]

Ma vettem az Obi-ba és félek hogy tönkremegy, tápoldat kell neki amit olvastam róla, meg naponta kell öntözni spirccelni vizzel a leveleit?

Googleban olvasgattam de hiába ha nem tudom milyen fajta mert mindegyik mást szeret.

Javaslatok jól jönnének akinek van ilyen fája, de elsősorban a neve érdekel.

Köszönöm előre is.


2010. aug. 12. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen volt. ez kínai szil. kell tápoldatot venni és azzal asszem hetente vagy kéthetente egyszer meglocsolni. amúgy én naponta egyszer locsoltam sima vízzel de legalább 2x spricceltem a leveleit. nagyon szép volt több hónapig. csak sajna elmentünk nyaralni és nem volt kire hagyni és mire visszaértünk kiszáradt teljesen.
2010. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Nekem is ilyen van és én is az Obiban vettem, már a 2. kis fám, mert sajna az elsőt anya véletlren kipusztította.

Minden nap kell locsolni főleg nyáron és tavasszal nagy melegben és naponta permetezni vízzel a léveleit.Egyrészt, mert páraigényes, másrészt a víz távol tartja az élősködőket(takácsatka, levéltetű)nem szeretik a vizet. Télen és ősszel mikor már hidegebbek vannak úgyis látod a földön , hogy mikor kell megöntözni, de alapból nagyon vízigényes növény.Nekem már lassan 4 éve van meg. Időnként metszeni kell a leveleit, de ezt úgyis látni fogod. Ősztől elsárgulnak és lehullanak a levelei, valamikor az enyém úgy néz ki, mintha kipusztult volna, de nem kell megillyedni, csak "alszik" :) télen a növények vegetálnak, ezért is még a nagyon vízigényes növényeket is csak ritkábban, mérsékelten szabad öntözni. Viszont tavasztól, ahogy előjönek az első napsugarak és kezd melegedni az idő hozza a szép új hajtásokat. Nem szabad közvetve a napra, szabadba kitenni, mert a nap könnyen megégetheti a leveleke,.A vízigény mellett nagyon nagy a fényigénye, éppen ezért közvetlen az ablakba érdemes helyezni, ahová besüt a nap , mert akkor fejlődik a legjobban. Lehet árnyákos helyre is, de akkor lelassulhat a fejlődése.

Nekem a szobámban a nagy üvegablakomban van, ahová tavasztól egészen nyár végéig erősen éri a napsugár.

Nem igen szoktam tápoldatozni, bár lehet kellene, ennek ellnére nem nagyonlátszik meg rajta vagy csak én nem veszem észre :)

Nyáron nagyon nagy melegbe(kánikulába) ugye a növények több vizet párologtatnak éppen ezért minden nap meg kell locsolni.Majd észrevszed a földön. Nálam mikor lemlocsolom, másnap olyan szikkat a földje mintha nem lett volna megöntözve már 1 hete kb. Mivel kicsi a cserép, kevés a földje és nagyok a gyökerei.

Szerintem mindent leírtam.

Egyébként az Obiban nagyon drágák a bonsaiok.Megkérdezhetem, hogy menyiért vetted? Az első Bonsai fád? Láttam egészen nagyot is 600 Ft-ért. Megvettem volna, ha lett volna nálam anyi pénz :S

Egy bonsai imádó :)

2010. aug. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Egyébként minden bonsai fát vagyis legalább ezeket afajtákat így kell gondozni, és ha mindenzt betartos, akkor nem megy tönkre :)

Jah azt még elfelejtettem, hogy nyáron , de csakis nyáron kéthetenete 1x kell a fánál vízfürdőt alkalmazni, hogy a talaj jól átitatódjon vízzel. Ezt úgy kell csinálni, hogy engedsz a mosdókagylóba vizet, beleteszed cserepestül, de a lombkorona ne legyen víz alatt és addig hagyod benne, míg buborékol a víz. De csakis kéthetente 1x szabad.

És nyáron lehetőleg ha van rá mód esővízzel érdemes öntözniminden növényt legyen az bonsai és szobanövény, mert az esővíz lágy,nincs benn mészkő, ellentétben a csapvizekkel, ami kemény, klóros, fertőtlenítik és előfordulhat, hogy a levelekre lerakódik a mész vagymi :D és elzárja a légzőnyílásokat, ami a növény pusztulásához vezethet. De persze nem mindig van ez így, de jobb óvatosnak lenni.

26/L

2010. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
6000 lett volna, csak elírta (: a 600 túl olcsó :D
2010. aug. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát.

Második válaszolónak: Szia ma vettem akcióba volt az obiba 3500 ft-ért, a képet gondolom megnézted, egyébként 30 centi magas, és igen, ez az első ilyenem.

De szerintem ez nem drága, régen ezek tizenezrek voltak.

Megprobálom rendesen gondozni, nem akarom hogy tönkremenjen, én is az ablakba rakom majd.

Szerinted amúgy szép ez a fa? Ez volt a legformásabb ezt választottam.

És jó választás volt ez a kinai szil?

Köszönöm a szép hosszú leírást, esetleg ha van még amit le tudsz írni, leírhatod.

Köszönöm.

2010. aug. 12. 15:53
 6/9 A kérdező kommentje:

15:45-nek: Persze gondoltam én is egyből.

És te szerinted szép a fa?

2010. aug. 12. 15:54
 7/9 anonim válasza:

Nagyon szép fa, szép a formája. A lidiben és a Pennyben is szoktak időként árulni Bonsait, ahhoz képest az Obiban drágák.Én 3ezerért vettem anno. Egyébként nagyon jó választás volt.Hálás növények, meghálálják a gondolzást :)

Én nagyon szeretem őket.

Szerintem mindent leírtam, amit tudni kel az ápolásáról. Ezeket tartsd be és nem lesz gond. Ja igen azt elfelejtettem, hogy télen meleg szobábban legyen.

2. voltam.

2010. aug. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, sokat segítettél!

Remélem sikerül úgy gondoznom hogy életben maradjon.

Te egyébként mennyi időközönként szoktad vágni a leveleit? A végén a vékony ágakat is lemetszed?

2010. aug. 13. 12:11
 9/9 anonim válasza:

Igen a nagyon vékony ágakat is metszem. Nem tudom megmondani, hogy milyen időközönként metszem, ahogy látm, hogy nő és ha nekem nagy és engem zavar , akor megnyírom :)

Ritkán szoktam.

2010. aug. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!