Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bonsai magból hány év alatt...

Bonsai magból hány év alatt lesz kis fám? (15-25cm)

Figyelt kérdés

Tetszik pl. a japán juhar, vagy a himalájai selyemfenyő. Kérem, akinek van benne tapasztalata, írjon erről pár sort.


Nem divatból csinálnám, hanem nagyon tetszenek ezek a fák, és szeretnék gondozni egy ilyet. Magról keltetve gondoltam, és majd én felnevelem :)


2011. okt. 9. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Annyi tapasztalatom van eddig a bonsaiokkal kapcsolatban, hogy egyet kipusztítottam sajnos. De egyszer még lesz nekem is.


Írok néhány oldalt, amit akkoriban sokat olvasgattam:

[link] Itt van egy fajlista, a magyar nevek alapján azt a két fajt nem találtam meg benne, de írnak a magvetésről, teleltetésről, átültetésről, stb.

[link] Ő egy bonsai egyesület tagja, vannak fent kezdőknek szóló postok is.


Ezeken kívül mindenféle bonsai fórumokat, egyéb blogokat, könyveket is kereshetsz. Ha komolyan akarsz vele foglalkozni, akkor érdemes alaposan utánajárni.

2011. okt. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi,köszi, ezt a két oldalt konkrétan még nem találtam meg :)


A japán juhar egyébként ilyen szép piros, de lehet túl igényes ez nekem elsőre:

[link]

2011. okt. 10. 08:25
 3/7 anonim ***** válasza:

15-20 centire hamar, 2-3 év alatt megnő, de ez csak a magassága lesz. Ahhoz, hogy rendes "fa" külseje legyen és a töve is megvastagodjon akár 10 év is kell. Persze közben folyamatosan kell drótozni, metszeni, gyökér-metszeni.

Nem türelmetleneknek való hobbi :-)))

2011. okt. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én türelmes, pepecselős vagyok, szóval itt nincs gond! 10év ?? Akkor érdemes párhuzamosan többet is nevelgetni, mert ha 6év múlva tönkremegy, na akkor nem leszek nyugodt :))
2011. okt. 10. 09:54
 5/7 anonim ***** válasza:

8.44 vagyok


Igen sajnos ez ennyi, de ne felejtsük el, hogy a bonsai-ok tulajdonképpen miniatűr fák, tehát ugyanolyan az életciklusuk, mint a szabadban növőké, csak a kis cseréppel és állandó gyökérmetszéssel törpét csinálsz belőlük.

Ja, és a lombhullató fáknál gondoskodj arról, hogy meglegyen a téli pihenő időszakuk hűvös helyen. Nem szabad őket a meleg szobában teleltetni !


Mindenesetre sok sikert hozzá !

2011. okt. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A bonsaimag egy jó nagy átverés!!!!
2011. okt. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, "Bonsai mag" tényleg nincs! Bonsainak való fának van magja, tudom :)
2011. okt. 11. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!