Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfákról szeretnék...

Gyümölcsfákról szeretnék érdeklődni, lehet néhány kérdésem?

Figyelt kérdés
Október végén ültettem gyümölcsfákat. Kb fél méteres vesszőcskeként kandikálnak ki a földből, valamint már látszanak rajtuk a rügyek. Azt honnan tudom hogy melyik rügyből lesz levél, melyikből virág és melyikből ág? Valamint a vesszők végei be vannak viaszos réteggel vonva, nekem ezt le kell szedni vagy át tudják törni a rügyek? Ha leszedem, nem sértem meg őket? Illetve ha az ültetési trauma miatt jövőre nem is, de azután számíthatok már termésre?
2020. dec. 17. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezeket sudár csemetéknek nevezik.Ezeket hagyni kell növekedni még .
2020. dec. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy milyen fa lehet az ami csak fél méterre áll ki a földből??

Vagy túl mélyre ültetted?

A viaszhoz ne nyúljál.

Ha csak fél méternyi, akkor messze van még a termés...

2020. dec. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ősszel és tavasszal pl. az Auchanban, Bauhausban stb... igen szép másfél- két méteres előnevelt fákat lehet kapni 1200 Ft-ért.

Az ősszel ültetetteken már volt is idén termés.

Szépen meg is vastagodtak az alá rakott szarvasmarha trágyától, így jövőre már remélhetőleg "mennyiség" is lesz rajta.

Idén még nem volt rentábilis a drága permetek miatt.

2020. dec. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* ültetteken
2020. dec. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
Ugye nem ültetted egy méter mélyre? Az oltásnak ki kell látszani a földből
2020. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem ültettem túl mélyre, auchanból van, és kaptak trágyát is, de úgy hogy nem közvetlenül a gyökerekhez. Kb hüvelykujj vastagok.
2020. dec. 17. 16:59
 7/7 anonim ***** válasza:

"Azt honnan tudom hogy melyik rügyből lesz levél, melyikből virág és melyikből ág?"

az attól függ melyik fajról beszélünk. van amelyiknek vegyes rügye van


"Valamint a vesszők végei be vannak viaszos réteggel vonva, nekem ezt le kell szedni vagy át tudják törni a rügyek?"

át fogják törni


"Illetve ha az ültetési trauma miatt jövőre nem is, de azután számíthatok már termésre?"

feltételeuzem konténeres fákatt ültettél, ha az auchanból vannak. akkor nem érte őket nagy sokk. már a következő évben is teremhet. bár én nem biztos hogy hagynám neki, ha tényleg csak fél méteresek. lehet jobbat tenne nekik ha a zöldtömegre koncentrálnának, nem a termésre.

2020. dec. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!